Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek állandóan ki...

Az emberek állandóan ki akarják szedni belőlünk, hogy mennyit keresünk. Ez általános tendencia?

Figyelt kérdés
A párom értékesítő és a közigazgatásban dolgozom. Sokszor kapunk arra vonatkozó célzárt a barátoktól, ismerősöktől, hogy kb mennyit is keresünk. Szerintetek ez nem illetlenség? Szerintem a magyarok nem beszélnek erről nyíltan, és lehet a neveltetésemből adódik, de ez számomra indiszkrét kérdés. Senki se tudja az én fizetésemet, de engem sem érdekel más fizetése. Ti ezzel hogy vagytok?

2014. máj. 20. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
ez már csak ilyen, szeretik tudni mennyit keres a másik, hogy ha esetleg többet irigykedhessenek egy picit, vagy ha kevesebbet, akkor jobbnak érezzék magukat
2014. máj. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

*ÉN a közigazgatásban dolgozom.


Érthető, csak én nem tudnék ilyen kérdést feltenni senkinek, nagyon kellemetlenül érezném magam. Plusz úgy vagyok vele, hogy nekem ehhez nincs is közöm. Azonban az emberek többsége szemrebbenés nélkül felteszi a kérdést.

2014. máj. 20. 19:39
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Magyarországon szerintem annyira nem nagy divat erről témázgatni, de éltem például Angliában 4 évig és ott mindenki nagyon nyíltan beszél arról hogy mennyit keres. Szerintem kultúra és neveltetésfüggő.


Hozzáteszem mondjuk hogy általában engem is szokott érdekelni hogy ki mennyit keres, nem feltétlenül azért hogy megtudjam az adott embernek mennyi pénze van, inkább az érdekel hogy bizonyos területen dolgozókat mennyire fizetnek meg.

2014. máj. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Globalizáció....

Ezt látják a tvben, a neten, külföldön, stb, mindenhol.

Ez sehol nem tabu téma, legalább is annyira, mint nálunk, nem az.


Nálunk azért tabu, mert ez egy olyan ország, hogy akinek van, az tuti lopta, vagy sikkasztotta, vagy kizsarolta, stb, egyéb tisztességtelen úton jutott hozzá.


Ezt egy társadalom pszichológus mondta, ez a gyökere ennek, hogy nálunk inkább nem feszegetik a témát.


Csak ugye közbejött a multi-kulti, a kulturális szokások elmosódása, és már nem annyira tabu...


... illetve még mindig az, ha nem lenne az, akkor nem is lenne az ilyen kérdésekkel semmi baj!


Csakhogy! Magyarországon a legritkább esetben kérdezik ezt minden hátsó szándék nélkül.


Mivel a kérdésnek sincs kultúrája, hagyománya, ezért a válasz kezelésének sincs hagyománya.

Úgyhogy ha valaki válaszol egy ilyen kérdésre, akkor nem az van, mint pl külföldön, hogy elkönyvelik, elfogadják, és kész, hanem egyből beindul a pletyka, irigykedés, fúrás-faragás, vagy szánakozás.


Ezért még mindig jogosnak érzem a hozzáállásodat, hogy ez mindenkinek legyen a magánügye.

2014. máj. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, az én köreimben ez sosem volt tabu. Nem szoktam nyíltan rákérdezni, mert nem akarok tolakodónak tűnni, de engem sosem zavart, ha megkérdeztek, mindig egyenesen válaszoltam.


Egyébként az szokott érdekelni, hogy milyen munkakör mennyit ér - én még tapasztalatlan és fiatal vagyok, az motivál, hogy el tudjam helyezni magam, hogy tudjam, mennyiért érdemes elvállalni ezt vagy azt a munkát, vagy mennyivel számoljak ha mondjuk jelentkezem egyre.


Másfelől, mivel én viszonylagos szegénységben nőttem fel, és sosem láttam olyan családi gazdálkodást, ami nem mínusszal zárta a hónapot, erről is szeretnék valami tapasztalatot gyűjteni. Hogy mennyi egy átlagos bevétel, egy átlagos kiadás, és hogyan lehet okosan megoldani, hogy jusson és maradjon is hó végére, minden rendezve legyen és ne kelljen nyomorogni.

2014. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

hm, emberek, de ha megfigyeled, milyen emberek? :-)

Ahol én élek, itt is mindenki mindent tudni akar, de ezek igencsak híján vannak a normális nevelésnek.

Ha meg kaptak is volna, akkor meg agykapacitásbeli gondjaik miatt teszik fel ezeket a kérdéseket.

2014. máj. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy erre a kérdésre azok nem szeretnek válaszolni, akik viszonylag sokat keresnek. Így rejtegetik. A szegényebbek meg harsogják, hogy mennyire nincs pénzük. Ez már csak ilyen.
2014. máj. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!