Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor lehet majd újra boltban...

Mikor lehet majd újra boltban szájzár nélkül bemenni?(erősen szorongok hogy már sohasem engedik újra normálisan élni az embereket)

Figyelt kérdés

Nem látom a végét, a politikusok a végtelenségig ráfoghatják hogy járvány veszély van ezért szükség van minden korlátozásra. Már az oltás utánra mondják hogy ez nem jelent semmit ugyanúgy minden korlátozás marad mert mutálodik.

Olyan mintha egy fogoly lennék már szinte semmihez sincs kedvem, attól tartok évtizedekig is csinálhatják ezt velünk, létbizonytalanságot érzek.



2021. febr. 20. 18:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%
Engem nem zavar a szájzár.
2021. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
A maszkra gondolsz?Az a szájzár?😁😁Kinn a szabad levegőn nagy értelme nincs de ez van.Benn van értelme de ne örökre szóljon azért mert már én is kezdem unni
2021. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%
Majd egyre több európai fővárosban elkezdődnek a tüntetések és az ebből kialakuló zavargások, de ha a hatalomnak ez kell, hát meg is érdemlik. Én már várom a lángoló autóroncsokat a tudósításokban.
2021. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Városokban szabad levegőn is viselni kell, volt ismerösöm akit 100 ezerre büntettek mert a parkban nem volt rajta a maszk
2021. febr. 20. 18:35
 5/20 anonim ***** válasza:
55%
még ezen pénzt keresnek.Nagyon komoly....Figyelmeztetést nem ismerik?Ja,kell a lóvé igaz
2021. febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%
ezen is
2021. febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
Meg a maszk gyár meg a többi jó business.Én nem veszek maszkot se mindig újat.Kimosom ennyi.Rajtam ne keressenek mert nem vagyok birka.Nyilván ha ütött kopott akkor veszek újat de nem cserélem 2-3 óránként és dobom ki a használtat ahogy azt ajánlják
2021. febr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
Én is úgy érzem, hogy sokáig fogják még húzni. Olyan, mintha direkt kitalálnának dolgokat, hogy mért kell még mindig ez a sok hülye korlátozás. Persze biztos hogy van igazság is benne, de szerintem a fele biztos nem igaz. Vegyük csak azt, hogy egy állatkert, ami a szabadban van, hatalmas területen, az nem lehet nyitva. De a kaszinók azok nyitva vannak.. ez normális dolog? Meg ott a busz, a villamos, a boltok, stb. Ott össze vannak zsúfolva az emberek zárt helyen. És az állatkert a gócpont, nem..? Idióta seggfejek, hülyének nézik az embereket..
2021. febr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
39%
Nem mindenki birka.Majd remélem meg is értik egyszer
2021. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%

Én nem vagyok politikus, de ismerek olyant, aki a járványügyi döntések szakmai előkészítésében részt vesz. Elhiheted, az egész maszkviselés nem azért van, hogy így éreztessék veled szemben a politikusok a hatalmukat, hanem mert jelenleg rövid távon ez a legcélszerűbb módja a fertőzés elkerülésének. Nemcsak hogy el ne kapd, hanem mindenki érdekében, hogy tünetmentesen ne add tovább. Ez a vírus ugyanis tünetmentesen is eléggé fertőz, akár pl. akkor is, amikor a vírushordozó személy valakinek az arcába beszél. Elég lehet, ha a kötőhártyáját éri néhány mikroszkopikus nyálcsepp.

Emiatt ne érezd magad fogolynak. Vicces hasonlat, de az ember régóta hord higiéniai okból alsónadrágot, mégsem érezzük magunkat fogolynak miatta. Létbizonytalanságod meg főleg ne legyen, ettől nem lehet bizonytalan a léted... - Lehet, hogy más miatt érzed annak létedet, csak könnyebb erre fognod. Beszélj el erről olyannal, akiben mélyen megbízol. És kedved is legyen sok mindenhez, szinte mindent megtehetsz, amit egyébként, max sportklubokba nem tudsz járni, mert a "fokozott" fertőzésveszély miatt nem nyithatnak még ki. Mondjuk utóbbi dolog tényleg egy elég hülye döntés volt, lehetne egyedileg mérlegelni, pl. egy főre eső légtér, légcsereszám alapján, de egyszerűbb volt mindet bezáratni, nem törődve a vállalkozó és az alkalmazottak megélhetésével, sorsával, illetve azzal, hogy sokan emiatt kapcsoltak mozgásszegényebb életre, mert eddig legalább oda eljártak sportolni.

Legvalószínűbb, hogy amikor az összes személy megkapta az oltást, aki kérte, és eltelt a "teljes" védettség kialakulásához szükséges idő (pl. második oltás utáni hét), akkor a legtöbb korlátozást feloldják. Azon múlik, milyen ütemben jönnek a vakcinaszállítmányok, ill. aki nemrég covidos volt, annál csak három hónappal utána adhatják be. Illetve az adott vakcina kiknek adható. Pl. hiába kapnánk x millió db angolt oltószert, ha azt jelenleg még csak 60 év alatt olthatják. De nem azért, mert afelett bizonyítottan káros, hanem mert még nem lett bizonyítva, hogy nem káros. Bár Angliában már mennek fölfelé az életkorral, és eddig nem volt baj idősebbeknél se. Ha beválik, nemsoká idősebbeket is beolthatnak vele.

Valószínű, hogy eü. intézményekben később is megmarad a maszkviselés, ami lássuk be, régebben se lett volna felesleges.

2021. febr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!