Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Azt hiszem szájzáram van.Eddig...

Azt hiszem szájzáram van.Eddig is kattogott az állam ha pl ásítottam,de legalább ki tudtam nyitni. Legutóbbi fogtömésnél úgy megkínozták,hogy csak 2 ujjnyira tudom kinyitni. Van következő időpontom is csak nem tudom hogy nyitom ki a számat.Tanács?

Figyelt kérdés
Tanács hasonló helyzetben lévőktől?!

2020. nov. 7. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Mikor volt a fogtömés?

Nekem is kattog az állkapcsom, nem is kicsit, egy kevés pihentetés után már ki kell kattogtatni, hogy ne legyen rossz érzés kinyitni a szám, beszélni, enni. Nem kell hozzá ásítani, elég elkezdeni beszélni és már kattog is hangosan. Régebben durván be is gyulladt az állkapcsom, volt olyan, hogy havonta 1 hétig szajzaram volt. Szóval elég gáz a helyzet.

Tavaly húzták a bölcsességfogam, nagyon megkínozta a doki az állkapcsom. Nem tudtam 1 hétig legalább kinyitni a szám normálisan és iszonyatosan fájt. Varratszedesre menni kellett, ki kellett nyitni, muszáj volt. Utána szép lassan elmúlt a gyulladás vagy szajzar vagy nem is tudom mi ez.

Tanácsot nem tudok adni, én sem tudom mit tehetnék, hogy javuljon a dolog, a fogorvosok sem mondanak rá semmit, pedig említettem már néhánynak.

Kitartas neked, előbb utóbb szerintem rendbejon magatol. De egy kérdést megér, kérdezz rá az orvosodnal.

2020. nov. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most szerdán volt. Hétfőre lenne időpontom de szerintem lemondom,hogy pár napot még pihenjen az állam. A szerdai alkalom óta már nem is kattog az állam csak egyszerűen kicsire tudom csak kinyitni. De ha ez így marad nem tudom a hátsó fogam hogy tömik be mikor már benne van az idegölő gyógyszer szóval muszaly lesz mennem. 2 fogorvosnak mondtam H mi a szitu de csak néztek rám felé. Szóval ha netán kiakadna az állam ha nagyra sikerülne kinyitni akkor vissza se tudnák rakni🙁
2020. nov. 7. 11:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Olyankor nekem sem kattog. Csak nem tudom kinyitni. Alapjaraton kattog már 20 éve. (37 vagyok)

Mikor húzta a fogam, már akkor nehezen nyitottam ki, annyit feszitgette közben, meg ki-be nyitottam csuktam a szám. Mondtam is neki, hogy már alig tudom kinyitni. Nem foglalkozott vele. Féltem én is attól, hogy kiakad és úgy maradok. De nem. Helyrejott. Már amennyire helyre jöhetett. Mert ez már sosem lesz a régi. Nem tudom lehet - e várni neked a tomessel, ha igen, várj pár napot.

2020. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenképp kérek későbbi időpontot. Hogy addig lesz e javulás nem tudom. De ahányszor ott vagyok lepörög az életem míg csinálják. És kb én is 20 éves lehettem mióta ez van az állkapcsommal. Most 26 vagyok.
2020. nov. 7. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!