Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit éreznétek a helyébe? Áldá...

Mit éreznétek a helyébe? Áldás vagy átok?

Figyelt kérdés
Olvastam egy férfiról aki 3 lábbal, 4 lábfejjel, 22 lábújjal, és 2 nemi szervvel született.

2021. febr. 21. 22:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Átok.
2021. febr. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az evolúció úgy alkotta meg az egész testünket, hogy a 2 láb, 2 lábfej, 10 lábujj és 1 nemi szerv legyen minden szempontból a legideálisabb. Nem tudom annak hogy oszlik el a gerincén a tehet akinek extra végtagjai vannak. Vagy a pisi és a szexuális funkciók hogy működnek 2 farokkal.
2021. febr. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Itt tartok egy kis ikres gyolstalpalót, mert ahogy elnézem, sokan nincsenek tisztában a dolgokkal.



~Általában havonta egy petesejt szokott megérni. Ez majd megtermékenyítődik, beágyazódik, és fejlődésnek indul.

~Kétpetéjü ikreknél 2 petesejt érik meg, mindkettő megtermékenyítődik 2 különböző spermasejttel, stb. (Ekkor csak annyira hasonlítanak egymásra, mint a sima testvérek, és csak ebben az esetben tudnak ellenkező neműek lenni)

~Egypetéjü ikreknél 1 petesejt érik meg, viszont a megtermékenyítés után szétválik.

~~A sziámi ikrek meg úgy lesznek, hogy ez a petesejt nem válik szét teljesen.


A szétválás helyétől és mértékétől függ, hogy hol lesznek "összenőve" az ikrek.

Pl:

- Mindkettejüknek megvan minden testrésze külön, de van egy "közös pontjuk":

[link]

- Mellkastól felfele minden megvan rendesen, de csak 1-1 lábuk van:

[link]

- 1-1 láb, 1-1 kar személyenként; fej, szív, gerinc, tüdő, gyomor megvan rendesen:

[link]

- Az egyiknek minden testrésze megvan, a másik csak részlegesen fejlődött ki, és "parazitáskodik" a kifejlődött testvérén:

[link]

[link]


Ami meg a legfontosabb, hogy csak a SAJÁT testrészüket tudják mozgatni. Szóval 3 láb esetén az egyén 3.-al nem tud lépni. Simán csak lóg az a testrész.


A sziámi ikreknek kívülről szemlélve hiába van közös testük, közös részük nincs. Mindegyik a saját testrészét irányítja, s pl a testhőmérsékletük se feltétlenül azonos.

Parazita sziámi ikreknél azért látunk egy embert több végtaggal, mert az egyik testvér nem fejlett annyira, hogy külön személynek számítson. (Nincs feje pl)



Polidaktilíánál viszont a + ujj már saját és mozgásra is képes, ha teljesen fejlett. (Szóval nem csak ilyen: [link] ) Helyzettől függően meg akár hasznos is.

[link]

[link]


Bonyolultabb testrész viszont már nem dublikálódik. (Szóval egy egész láb random nem nő csak úgy pluszba)

2021. febr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor már értem, ezt én sem tudtam.
2021. febr. 22. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!