Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet valakit megalázni?...

Miért lehet valakit megalázni? Hogy tekintesz egy megalázott emberre?

Figyelt kérdés

Az első kérdéssel arra gondolok, hogy amiket megalázónak tartunk, azok szerintem természetes dolgok. Ezért nem igazán látom, hogy az emberek mért tudnak megalázottként tekinteni a másikra, amikor ugyan abban a szituációban ők is úgy viselkednének. Például, ha elzárnak egy szobába, akkor három nap után ugyan úgy fogod a padlót nyalni ételért, mint az akivel éppen csinálják. Ezért nem értem, hogy miért létezik ez a jelenség, amikor nem arról van szó, hogy az adott ember gyengébb nálad, hanem csak simán más szituációban van, mint te. Nekem ez fura, na mindegy, csak ennyit akartam.


A másik kérdéshez pedig van szavazás is. Én személy szerint, a fenti szent beszédem alapján, semlegesen, de segítőkészen viselkednék egy ilyen emberrel, úgy mint ahogy bárki mással is tenném, csak ezért nem lennék valakivel kedvesebb.



2021. febr. 22. 22:44
A kérdező szavazást indított:
Megszánom magamban, de nem mutatom felé
Megszánom magamban, és ki is muatatom
Semleges vagyok és úgy is érzek
Felsőbrendűnek érzem magam, de nem mutatom felé
Felsőbbrendűnek érzem magam, és ki is mutatom
Semlegesen érzek, de sajnálatot mutatok
15 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
"Miért lehet valakit megalázni?" Az a ba, van, aki ezt sajnos élvezi. Nem gondol bele abba, amiket írtál, hogy ugyanebben a helyzetben ő is ugyanúgy viselkedne, helyette abból táplálkozik, hogy jaj hát ő nincs ilyen helyzetben és ezzel feljebb kerül, mint aki épp kiszolgáltatott a körülményeknek. És ha máshol nem tudja megélni ezt a felsőbbrendűséget, akkor mások megalázására utazik.
2021. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, tudom, hogy vannak ilyen emberek, és nem is rájuk gondoltam, hanem azokra, akik nem élvezik, és mégis megalázónak látják. Szerintem egy csomó ilyen szituációban nem maga az esemény rossz, hanem az, hogy utána azok is szánalmasnak látnak, akik nem élvezik a felsőbb rendűséget. Persze vannak olyanok, akikben csak tisztán jó indulatú sjanálat van, de szerintem nagyon sok olyan ember van, akik utána már máshogy néznek rád, hiába nem élvezik a felsőbb rendűséget. Több feltétel kell a megalázottsághoz, nem elég egy megalázó, kell egy "közönség" is, ami nem feltétlenül rosszindulatú, elég, ha minden élvezet nélkül megalázónak látják a szituációt.
2021. febr. 22. 23:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mindig bele gondolok a másik helyzetébe és áttételesen de én is megélem egy picit azt amit a másik. Talán ez az empatia. Na erre az áttételes érzesre reagálnak mind más módon az emberek.
2021. febr. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Sokszor az erőn is múlik hogy kit aláznak meg, de a befolyáson is. Pláne a lányok közt.
2021. febr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Leirok egy nagyon megalazo sztorit, ami velem tortent meg.Bejelolt a fb-on egy nem tul ismert rapper.Visszaigazoltam.Par het mulva ram irt,a torteneteimet kedvelte imadassal stb.Oszinten szolva imponalt a kozeledese, foleg h egy megfaradt,kihult hazassagban vagyok.Addig addig flortoltunk,mig vegul megbeszeltunk egy talalkozot.Ezt megelozte intim chat viszony is.A randi elott 1 nappal a tortenetebe feltett egy olyan kepet, ahol a bal oldalon egy csinos lany van a jobb oldalon o.Egy vonallal volt a kep elvalasztva es ott egy sziv.Szerkesztett kep volt,mert nem olelkeztek,de valoszinu parhuzamosan massal is flortolt es a chat fotot lefotozta es igy megszerkesztette.Rettento megalazo volt es egy jelzes h nem akar talalkozni velem.Azonnal tiltottam messengeren.Nekem ez nagyon fajt es megalazo volt.
2021. aug. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!