Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy azok,...

Miért mondják, hogy azok, akik elfojtják az érzéseiket, gyengék, amikor ez egy nagyon nehéz dolog?

Figyelt kérdés

2021. febr. 23. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem elfojtani és becsapni magunkat könnyű, megélni, tudatosítani, szembenézni, merni érezni és merni sérülni sokkal nehezebb. Az nem erő, ha az ember elzárkózik minden kudarc lehetőségétől, az az erő, ha minden paldóra kerülés után fel tud állni és nem veszíti el önmagát.
2021. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Úgy értettem, hogy az elfojtás és az elzárkózás az nem úgy az. Ha kerülöd a kudarcot, és menekülsz az új szituációk elől, az az elkerülés. Az elfojtás az az, amikor megtörténik veled a kudarc, de nem hagyod magad érzelmileg megélni, érzelmileg kitörni, az az elfojtás.
2021. febr. 23. 13:20
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem erő kell ahhoz, hogy őszintén meg tudjuk élni az érzelmeinket.


Ne érdekeljen mások véleménye, vagy hogy mit gondol erről, neki nem tetszik.

2021. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 DeMoR ***** válasza:
77%
Egy példával élek. Szerintem kimondani a megfelelő szavakat sokkal nehezebb, mint, hogy nem mondj semmit, mert "te bizony szikla vagy". ^^
2021. febr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

" Az elfojtás az az, amikor megtörténik veled a kudarc, de nem hagyod magad érzelmileg megélni, érzelmileg kitörni, az az elfojtás."

Első vagyok, szerintem ebben a helyzetben is könnyebb, gyávább megoldás az elfojtás.

2021. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem mondanám azt, hogy gyengék, inkább úgy fogalmazom meg, hogy elfojtani a könnyebb út, de több hosszú távú, negatív következménye van.

A férfiak gyakran ezt teszik (sokáig én is), a nők pedig inkább kiadják magukból az érzelmeiket. Ám utóbbi módon lehet hamarabb túllépni a kudarcokon.

2021. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Mert a sebezhetőség vállalása bátor és nehéz dolog. Nehezebb kiöntened a szíved, vállalni, hogy bánthatnak érte, mint csöndben maradni.
2021. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Akkor nehéz, ha már túl sokáig fojtottad el. És olyan mintha a fedőt dobálgatná a forró gőz. Na ha ilyenkor is rajta akarja tartani a fedőt az ember az tényleg nehéz. Meg lehet csinálni, de nem érdemes. Következménye lehet egy pánikroham például. Meg még sokminden.
2021. febr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem is elfojtani a nehéz.

Velem eddig bármi rossz történt az életemben, soha nem tudtam visszatartani a sírásomat.

2021. febr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem nehéz elfojtani azoknak, akik úm. éltek már izolálva. Gondolok itt hosszabb kórházi jelenlétre, ahol egy idő után hospitalizálódik az ember, és ez átmegy a mindennapi kapcsolataiba is.
2021. febr. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!