Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rosszul érzem magam, hogy a...

Rosszul érzem magam, hogy a családomban egyedül én vagyok szegény?

Figyelt kérdés

A testvérem apánkkal nött fel, apám gazdag volt, nekem és anyámnak egy forintot nem adott. Apám szülei is gazdagok, 6 évesen láttam utoljára öket, már nem élnek. Úgy alakult, hogy anyám felnött koromban összejött egy gazdag pasival, nagyon jól élnek. Testvérem apánknak és a szüleinek hála milliárdosként él. Az ottani unokatestvéreim is vagyonosak. Anyám ági unokatestvéreknek is bejött az élet, egy multicég beszállítói. Nagyon gazdagok lettek. Kb úgy áll a helyzet, hogy az unokatestvéri ágig mindenki nagyon gazdagon él jelenleg rajtam kívül. 250 ezer nettót viszek haza irodai munkával, nem panaszkodok. Csak kívülállónak, idegennek érzem magam a családban. Pl volt úgy hogy ugorjunk be a csopaki luxus étterembe rokonostul. Ott anyámék mondták, hogy ne aggódjak, fizetik a részemet. Vagy családi luxusnyaralást szervezett az egyik unokatestvér, ott is anyámék fizették a részemet, amit nagyon szégyellek már, elegem van belöle! Viszont ha nem fogadom el akkor kimaradok! A családi ünnepségek nálunk olyanok mint a luxusautó felvonulások, olyan kocsija van mindenkinek. Én jelenleg egy átlagos régebbi Honda Jazzel járok. Valahogy teljesen idegennek érzem magam ennyi sikeres ember között, mintha nem is lennénk rokonok.

Amúgy senki soha nem is akart munkával segíteni rajtam, a családi mantra az, hogy mindent tarts meg magadnak! Testvérem képes volt a konkurens céget megbízni egy munkával, csak nehogy valami bónuszt kapjak ennek kapcsán a fönökömtöl.

Mit csináljak egy ilyen családdal? Hogyan szokjam meg?


2021. febr. 27. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Ne várd el, hogy mások segítsenek anyagilag. Inkább kérj tőlük tanácsokat, tanulj tőlük!
2021. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nevirigykedj, handm azon igyekezz, h te is jobban keress! Sajnálkozásból még senki nem lett vagyonos.
2021. febr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ereztetik veled, hogy kevesebb vagy/kevesebb a pénzed?
2021. febr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem kerek toluk penzt! Tanulasi lehetoseget kertem, hogyan csinaljak! De nem segitett senki. Amugy igen ereztetik, sokszor hoznak olyan helyzetbe, hogy ki kell mondanom, nekem erre nincs penzem. Nem gondolkodnak! Sokszor kerulol olyan helyzetbe, hogy meghivnak, ok fizetnek majd, aztan elfelejtik es a helyszinen nincs penzem allni a szamlat. Nagyon kinos, mondanom kell a pincer elott, hogy akkor nem tudnad fizetni ahogy igerted?
2021. febr. 27. 13:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2021. febr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

mi is a szegény rokonok vagyunk a családban, de nem baj. azért meg van mindenünk. az a tapasztalatom,hogy nem fognak segíteni tanáccsal. én legalábbis hiába kérdeztem a sikeres vállalkozó rokont, hogy hogyan kezdjem, hogyan induljak el, csak mellé beszélt. mivel tapasztalt ember vagyok, hamar rájöttem, hogy nem akar segíteni. mindig ilyeneket mondott, hogy az nem olyan egyszerű, meg egy csomó pénz kell hozzá és hasonló bullshit-ek. egy értelmes , használható dolgot nem mondott, mindig úgy jött le, hogy én ahhoz hülye vagyok. ok legyen, nem is tartom velük a kapcsolatot.

van munkám, kimondottan sokat is keresek, de nem ér fel a fizetésem egy sikeres vállalkozó bevételével.

annyi kicsi elégtételem van, hogy mind a két gyereke elvérzett a munkaerő piacon, néhány hét alatt. most a saját cégében ad nekik munkát, de ha meghal ezeknek annyi, teljesen fogalmatlan mind a kettő.

2021. febr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8%

6

Ha nem kellene hozzá pénz és tudás, akkor mindenki vállalkozó/cégvezető lenne. Az ismerősöd nem hülyeséget beszél.

2021. febr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es, gyakorlati tanácsot kértem:) ő meg beleszületett, mint parádés ló a hámba. még az anyjáék kezdték el, ő csak átvette. milyen tudás kellett hozzá?

egyszerűen nem akart segíteni, nem olyan ritka ez, vannak sz4r emberek bőven.

vagy olyat kérdeztem,amiről fingja sem volt, csak ezt egy nagyképű, gazdag ember nem fogja soha beismerni.

de tulajdonképp meg is mondom miket kérdeztem: milyen havi fix kiadásra kell számítani, ajánljon könyvelőt ilyesmiket, nem azt,hogy mihez kezdjek.

az interneten pedig azért nem néztem utána, mert még gyerekcipőben járt a net:) tehát nem most volt.

aztán elengedtem ezt, inkább tanultam.

#6

2021. febr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8

Minden a vállalkozás formájától függ. Ha mondasz egy konkrét elképzelést, én szívesen segítek.

2021. febr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszi szépen, rendes tőled, de mint írtam is, már nem aktuális. Akkoriban jó lett volna, ha valaki úgymond kiokosít.
2021. febr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!