Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől homoszexuális valaki?

Mitől homoszexuális valaki?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy egy 500 ezer fős kutatás azt eredményezte, hogy a genetika 8-32%-ban befolyásolja a dolgot.

Persze sokan most azt momdják, hogy a maradék %-ért a környezeti hatások a felelősek, de én nem hiszem, hogy ez így van. Pontosabban el tudom képzelni, hogy van befolyásoló szerepe a köryezetnek, de nem 70%-ban.

Van meleg ismerősöm, aki tök átlagos, szerető környezetben nevelkedett, konzervatív szülőkkel és mégis meleg. Elmondta, hogy már 11-12 évesen az azonos neműek tetszettek neki.

Szerintem itt még vannak különféle neurológiai és pszichiátriai okok, amik felelősek ezért. Vagy teljesen véletlen az egész és soha nem fog kiderülni?



2021. márc. 2. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan elképzelés, hogy ez a terhesség alatt dől el, a túl sok tesztoszteron okozza.

Egy a lényeg: NEM LEHET megváltoztatni.

Ez mondjuk visszafelé is működik: homoszexuális párok által nevelt gyerek nem lesz az (legalábbis nem több, mint máshol).

Úgyhogy nem attól függ, hogy szerető család, vagy sem.

2021. márc. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy pontosan hogy alakul ki biológiailag, de a környezeti hatások legfeljebb azt befolyásolják, hogy felvállalja-e az illető.
2021. márc. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lacás1976 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező

Én is így gondolom. Nekem is szép gyerekkorom volt nem "rontott meg" senki. Semmijen hatást, emléket nem tudok felidézni gyerekkoromból ami ehhez köthető lenne.

Mégis a férfiak érdekelnek a nők meg nem.

2021. márc. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Én is konzervatív, katolikus családból jövök, mégis az lettem.


Fogalmam sincs, mitől.


Olyan, mint az autizmus, hogy mindig vannak elméletek az okáról, de még egyet sem sikerült bebizonyítani.

2021. márc. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Miért, hetero mitől lesz valaki?

Ez ugyanolyan, csak az ellenkező nem vágyait kapta meg. Pont ugyanolyan nemi eltérés, amilyen van még 132-féle.

2021. márc. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A homoszexualitás az váltivarú fajoknál memetikusan terjedő "prionbetegség" szerű jelenség. Vagy nem. Ez is olyasmi mint a kvantummechanika. (Vagy nem. :) )
2021. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!