Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 20 Évesen döbbentem rá hogy a...

20 Évesen döbbentem rá hogy a szüleim semmi felelősséget nem raktak még rám, nagyon kevés dologért kellett megküzdenem, nem érzem magam kompetensnek ebből kifolyólag. Szeretnék változtatni. Ez lehetséges, és ha igen mennyire lesz keserves?

Figyelt kérdés
Ha esetleg valaki átesett már hasonlón az leírhatná milyen élmény volt.

2021. márc. 3. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen csöppentem bele ugyanebbe. Elég nehéz volt, az ezt követő három évben sokat kellett pótolnom azokból, amiket nem tanítanak az iskolában. Arra is egyedül kellett rájönnöm, hogy a szüleim beszűkült kis világa köszönőviszonyban sincs a való élettel. Voltak kínos szituk, de megváltoztam. Hajrá!
2021. márc. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom bántani őket, nagyon jó emberek és jót akartak nekem, csak ezt rosszul csinálták de egyáltalán nem rosszindulatból. És én is hibás vagyok valahol.
2021. márc. 3. 12:23
 3/7 anonim ***** válasza:
2%

Igen, te is hibás vagy, mint pl most is, mutogatsz a szüleidre miközben már felnőtt vagy egy ideje, már jogilag is te vagy a felelős önmagadért.

Ebben a cipőben én is benne vagyok/voltam már kezdek haladok ki ebből, már rájöttem arra, hogy egyedül én vagyok a sorsom kovácsa ez párosul a cselekedeteimben is.


Vállalhatsz nagyobb felelősséget magadért, nem kell, mert nem kötelező. Ha olyan szinten vagy, hogy még a szobádat is Ők takarítják akkor kezdheted ott, hogy megcsinálod te magad! (Én innen indultam, nem érzem cikinek, inkább büszke vagyok rá, hogy erről a szintről már jóval feljebb jutottam)

Ha van barátnőd akkor megnézheted azt is, hogy milyen szerepet tölt be, lehet csak lecserélted anyádat egy fiatalabbra, akit dugsz is? Sok pasi ezt csinálja 40+osan is, képtelenek maguknak még a munkába is kaját csinálni.


De a nőket sem kell sajnálni! Csupán kritikusan néztem a neműnk átlagos állapotát.

2021. márc. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj rá, mert csak rosszabb. Nekem még 25 évesen sincs annyira tapasztalatom dolgokban, mert egyszerűen nem arra vitt az élet, hogy foglalkoznom keljen vele. Pl idén költöztem külön albérletbe.
2021. márc. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Éppen átesek ilyenen. Már évek óta bénázok. Semmi se megy kb, csak az alap dolgok negyede. Nem is igazán lehet próbálkoznom, mert nem tudom mit kéne csinálni.
2021. márc. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4#hez hasonlóan engem se arra vitt s visz az élet. Azért nincs most se önállósságom, mert nem kell lennie. Én akarnék, tanulni is, és próbálom követni a körülöttem élőket, de nem megy, nem látom.
2021. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben jártam. Kínkeserves lesz, készülj fel. 25 éves koromban jöttem erre rá, akkor költöztem külön. Nehéz volt nagyon, soha semmi dolgom nem volt a tanuláson kívül, nagyon nehéz volt összeegyeztetni a munkát, háztartást és a szabadidőt. Hulla fáradt és baromi leterhelt voltam, külön meg kellett tanulnom mit mikor hova kell befizetni, hogy működik az általány, hogy kell főzni, normálisan takarítani, mosni stb. 4-5 év és belejöttem, de nem az igazi meg mindig. Tanulj a szüleid hibájából, te ne kövesd majd ezt el a saját gyerekeidnél. És ne haragudj rájuk, nem direkt csinálták, csak szarul fejezték ki a törődéstüket.
2021. márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!