Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is szomorú élete...

Szerintetek is szomorú élete lehet egy ateistának?

Figyelt kérdés
Aki úgy éli le az életét, hogy nincs a halál után semmi...

2021. márc. 4. 14:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hívők élete sokkal szomorúbb. Ha valaki igaz hívő, nem csak valami álszent kis nyomi, akkor ugye mindent be kell tartania, soha senkivel szemben nem lehet rosszindulatú, házasságig nem szexelhet, és puritán körülmények között kell élnie, plusz retteghet hogy akármit is csinál, pokolra kerül.

Ezzel szemben egy ateista szabad, nem valami mese határozza meg az életét, és tisztában van vele hogy egy életünk van, ki kell élvezni amennyire csak lehet. Ki kell belőle hozni a maximumot és butaság lenne kimaradni jó és tartalmas élményekből, tapasztalásokból valami hülye vallás miatt ami teli van ellentmondással, és egyébként is csak azért jött létre, mert akkoriban csak a papok voltak valamennyire tanult emberek, és ezzel tökéletesen kordában tudták tartani a pórnépet.

2021. márc. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
92%
Rettentő sok ember tud úgy élni, hogy nem tipródik azon van-e vagy nincs élet. Egyszerűen csak létezik és azt teszi, amiről azt gondolja magát, mást vagy ki tudja mit szolgál. Sőt vannak olyan emberek, akik kb mindenféle komolyabb gondolat nélkül élnek. Vannak jó és rossz, szerencsés, szerencsétlen, fiatal, öreg..stb emberek. Nem lehet így általánosítani.
2021. márc. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%
Ha olyan lesz mint az élet előtt, nekem megfelel! :D Azért se szomorkodtam soha! :D
2021. márc. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
5%
Tapasztalataim szerint az ateista emberek magukat feljebbvalónak gondoló, amolyan ki ha én nem típusú emberek.Nekem nem szimpatikus ez az én vagyok a kiskirály mentalitás,azt csinálok amit akarok, mert úgyse lesz következménye. Mert magasrôl lehet jó nagyot zuhanni,persze ôk még olyankor se néznek magukba. Szánalmas inkább.. Ha es többségük arrogáns is és lekezelô...Közlöm én se vagyok melyen vallasos,de van egy hitem es annál tovább látok,minthogy azt gondoljam csakis ez a földi létforma az egyetlen.
2021. márc. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Mojjo ***** válasza:
97%

@14: Döbbeneteset fogok mondani. Az ateisták és a hívők is emberek, emberi tulajdonságokkal. Vannak köztük jók és rosszak, beképzeltek és szerények, mindenfélék.

Amúgy az ateizmus nem arról szól, hogy csak a Földön van élet :)

2021. márc. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
96%

Még ki szerint szomorú? Miért?

Nem az ateizmustól függ, hogy valaki szomorú-e.

2021. márc. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

A hívőknek úgy nagy általánosságban rosszabb.

Van olyan hívő, aki tényleg jól érzi magát a hitében, de ez ritka.

A legtöbb csal. Az is, aki jól érzi magát, és az is, aki rosszul. Ez meg disszonanciát okoz, mert félnie kéne a büntetéstől.

Az ateista meg önmagát adja: eggyel kevesebb oka van, hogy rosszul érezze magát.

Ja, és ha fél a rövid élettől, vagy a rossz haláltól, akkor reménykedhet a tudományban.

Az abban különbözik az istentől, hogy gyakrabban szokott segíteni.

2021. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú? Nem.

Felszabadult és kényszerek nélküli.

2021. márc. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
96%
A legnagyobb hívők a legnagyobb sumákok (pedo papok), még ők se veszik komolyan ezt a hit baromságot.
2021. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 qkker1 ***** válasza:
93%
Inkább neked lehetne lelki bajaid, mert 2-3 hetente -enyhe változtatással- kiírod ezt a kérdést!
2021. márc. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!