Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az alacsony IQ egyenes arányba...

Az alacsony IQ egyenes arányban van a (magas) érzékenységgel?

Figyelt kérdés

Kérdést örülnék ha úgy válaszolatlanok meg, hogy nem érzelemből hanem az ismereteitek/ megfigyeléseitek alapján.

Pedagogikusok/ értelmiségi emberek válaszaira lennék kíváncsi elsősorban de laikusok válaszai érdekel.

Köszönöm.



2021. márc. 6. 19:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nincs a kettő közt összefüggés. Láttam már ilyet is olyat is.
2021. márc. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen világos a kérdés, az érdekel, hogy pl 100 Iq-val megáldott ember érzékenyebb mint egy 140 iqval rendelkező ember?

Én régebben sokat olvastam ezzel a témával kapcsolatban, mármint az inteligenciával és az abból következtethető dolgokkal. Magas inteligenciával rendelkezők sokkal érzékenyebbek sok esetben, mint a 8 általánossal rendelkező közmunkáséval.

2021. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Alacsony IQ nem az átlagra vonatkozik, hanem a 70 és az átlag 92 IQ közötti tartományra.


alacsony(70 -92), átlag(92 -120), magas(125 -)

Várok még sok választ. :)

2021. márc. 6. 19:39
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Hát azért a 120-ra már nem mondanám, hogy átlagos. :D

Ilyen összefüggést speciel még nem figyeltem meg, pedig amúgy nem lenne ellenemre az általánosítás. Gondolom, az érzékenységet az érzelmek síkján érted.

2021. márc. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nincs egyenes arányosságban. Nagyon sok alacsony iq-jú érzéketlen ember van, és nagyon sok magas iq-val rendelkező érzékeny ember, ahogy az ellenkezőjükre is számtalan példa van. Szerintem a kettő nem függ egymástól.
2021. márc. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Tudjuk mindannyian, hogy kire mondjuk, hogy érzékeny, ne keljen már ezt is alátámasztani. :)

MENSA tesztek szerint még 130 -ig kiterjed az átlag.



[link]

2021. márc. 6. 20:10
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nem tudjuk, hogy kire mondjuk, vagy legalábbis én nem. A sértődékenyekre? A más emberek (vagy élőlények) problémáit a saját szívükön viselőkre? Azokra, akik intenzíven élik meg az érzelmeket?

A Mensa meg a kiemelkedően intelligens emberek gyűjtőhelye, azért húzzák meg 130-nál a belépési határt, nem mondják, hogy az alatt mindenki átlagos (vagy átlagon aluli).

2021. márc. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
Nekem úgy tűnik a kérdező nagyon okosnak hiszi magát...
2021. márc. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

110 fölött már nem átlagos, hanem kiemelkedő az IQ. Az, hogy a mensánál hol van a határ, nem számít a hétköznapi életben. Az, hogy a magas IQ-val rendelkező emberek érzéketlenek, egy városi legenda, azért alakult ki mert egy jó részük aspergeres, autista. De valójában az alacsony IQ is sokszor érzéketlenséggel jár, a tompa, buta fajtából.

Valójában az IQ és az érzelmesség nincs egyértelmű kapcsolatban.

2021. márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%
Olyan mintha a kérdező az érzéketlenségét azzal akarná alátámasztani, hogy ő magas IQ-val rendelkezik közben meg mégse :)
2021. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!