Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire szoktatok kitartani...

Kpe kérdése:

Mennyire szoktatok kitartani egy elképzelés mellett?

Figyelt kérdés
Legyen szó karrierről,képzésről,vagy bármiről.Akkor is kitartanál az elképzeléseid mellett,ha az ismerősök,családtagok mást javasolnak? Én tudom magamról,ha valamit a fejembe veszek,elhatározok,arról nem lehet olyan könnyen lebeszélni. Ha kitűzök magam elé egy célt,akkor kitartok mellette,ha az kivitelezhető. Egy konkrét példa az én esetemben: informatika tanfolyamra jelentkeztem nemrég,mivel engem ez érdekel leginkább. Ha jönne más lehetőség,mármint tanfolyam,akkor is az informatikát választanám,mert ez volt az álmom,mindig is ezzel akartam foglalkozni. Szóval eléggé céltudatos vagyok,de szörnyen makacs is egyben.Ha ismerős,családtag,vagy bárki más szakmát javasolna nekem,én akkor is kitartanék az eredeti elképzelés mellett,nem hagynám magam lebeszélni. Voltatok már olyan szituba,hogy valaki le akart beszélni a tervetekről,álmotokról?Hagytátok magatokat lebeszélni? Nem voltak konfliktusok ebből?

2021. márc. 9. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet így általánosítani, helyzetfüggő.

Inkább az lenne a jó kérdés, ha te informatikával akarsz foglalkozni és elhatározod, hogy csinálsz egy rendszergazda OKJ-t, de valaki megpróbálna rábeszélni valami nívósabb egyetemi képzésre, vajon rá tudna-e beszélni.

2021. márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem masok miatt mondok le, de makacsul, mint az oszver, nem ragaszkodom olyanhoz, amirol kesobb belatom, hogy nem is jo otlet. En merek visszafordulni, ha ugy latom, erdemesebb.
2021. márc. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A, Ami mellett kitartok, arról idővel kiderült, hogy nem kellett volna;

B, Nem szoktam kitartani.

2021. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Attól függ, ki javasol, mit milyen helyzetben. Vannak témák, amikben bizonyos emberek véleményére jobban hallgatok, mint másokéra stb.

De általában én nem szoktam másokra figyelni, sokan zokon is veszik, barátok, partnerek, hogy én semmibe veszem az ő véleményüket, de ez nem igaz. Megkérdezem, meghallgatom a javaslatot, aztán úgyis magam döntök róla, ez nem személyes, hogy xy véleményét én semmibe veszem, úgyis azt csinálom, amit én akarok vagy én látok jónak. Majd ha már 3-4 ember mondja ugyanazt, majd akkor már lehet, hogy jobban figyelembe veszem a tanácsot.


Alapvetően meg rugalmasan kezelem a dolgaimat, ha úgy látom, hogy amit kitaláltam, nem a legjobb, vagy van egy jobb lehetőség, vagy könnyebben járható út, de nyilván szeretem, ha úgy történik minden, ahogy elterveztem.

2021. márc. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!