Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azoktól a férfiaktól kérdezem...

Azoktól a férfiaktól kérdezem (elsősorban), akik hajlamosak szitokszóként használni bizonyos nőkre a "feminista" jelzőt: a ti elképzelésetek szerint milyen egy feminista nő? Mi kell ahhoz, hogy valakit feministának tekintsetek?

Figyelt kérdés
Bárkinek a személyes tapasztalatát szívesen elolvasom a témában, de jó lenne, ha erre járna valaki olyan, akit közvetlenül szólít meg a kérdés.

2020. júl. 9. 22:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a női szellemírtók film jó példa erre.
2020. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
A feminista nők felsőbbrendűnek tartják magukat, az átlag dolgozó férfiakat lenézik a feminista nők...
2020. júl. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%
Akik nem a nemi egyenjogúságra törekednek (hisz az megvan ) hanem kiváltságosabbnak tartják a nemüket, esetleg kompletten lenézik, utálják a férfi német függetlenül attól mennyire jó vagy rossz ember az illető. Tudom nem a legjobb kifejezés, nem ez az eredeti jelentése, de tudsz jobb kifejezést?
2020. júl. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#3

Nősovinizmus esetleg?

2020. júl. 9. 23:12
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
nagyon sok a férfigyűlölő nő, és feministának nevezik magukat.
2020. júl. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%

Bocs, hogy nőként válaszolok. A feminista nő minden, csak nem nő. Nem a saját kedvességére, törékenységére, finomságára hívja fel a figyelmet, hanem eldurvul, próbálja magára húzni a férfiszerepet, hordani akarja a nadrágot, és mindezek mellett fel van háborodva, hogy nem tisztelik nőként.

Szóval a feminizmus saját maga ellen van.

Szitokszóként nem használom, de őszintén szólva a szememben egy feminista lealacsonítja önmagát.

Mondom mindezt úgy, hogy jóideig saját magamra úgy tekintettem, mint női testbe született homokos férfi.

Aki feminista, arra rengeteg szenvedés és fejlődés, tanulás vár még, ha egyáltalán valaha ki tud lépni a saját elvakultságából.

2020. júl. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#6

Nem tudom, én nem teszek külön erőfeszítéseket arra, hogy ilyen vagy amolyan tulajdonságokat alakítsak saját magamban hangsúlyossá, egyszerűen csak önazonos próbálok lenni. Jóindulatú vagyok alapvetően, gondoskodó és gyengéd azokkal, akiket szeretek, de a szóhasználatom éles, egyenes vagyok és úgy gondolom, hogy az engem is érintő kérdésekbe semmivel sincs kevesebb beleszólásom, mint a páromnak, ideális eset az, ha leülünk, higgadtan átbeszéljük a témát és végül a legjobb érv kerekedik ki győztesként a többi közül. Szerintem nem baj, sőt, egészséges az, ha egy emberben megtalálhatóak a szó klasszikus értelmében véve "nőies" és "férfias" jellemzők egyaránt, és tökmindegy, ki melyik irányba húz, megilleti, hogy ne legyen b***ogatva az alaptermészete miatt. Nem tudom, a te szemedben teljes értékű nő vagyok-e, én annak érzem magam.

2020. júl. 10. 00:21
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

Ha az ember egyenrangú az élettársával, az nem feminizmus, hanem az a teljesen normális.

A feministák érték el azt, amiért a nők ma nem bírják az életet. Az eddigi fulltime házvezetés, otthonteremtés, gyereknevelés mellett most a férfiakkal versenyre kelve dolgozniuk kell. Ez fizikailag nem fér bele az időbe.

Természetesen azt is nekik köszönhetjük, hogy hordunk nadrágot, elmegyünk szavazni.

Egyenes, becsületes, férfias vonásokkal bíró nő vagyok, de soha nem tartanám magam feministának. Taszít még a megnevezés is.

Nem szoktam ítélkezni, főleg ismeretlenül, tehát hogy teljes értékűnek tartalak-e az megválaszolatlan marad. Nálam inkább csak emberek vannak, jó és rossz hozzáállású emberek.

2020. júl. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"A feministák érték el azt, amiért a nők ma nem bírják az életet. Az eddigi fulltime házvezetés, otthonteremtés, gyereknevelés mellett most a férfiakkal versenyre kelve dolgozniuk kell."

Ezt mondjuk nem azoknak rónám fel, akik kivívták az esélyegyenlőséget, szimplán idő kell ahhoz, hogy a kenyérkeresés után a háztartásvezetés, illetve nevelés is olyasvalamivé váljon, amit ketten csinálnak egy családban, levéve ezzel a teher egy részét egymás válláról. Bár ahogy észrevettem, ezt egyre inkább természetesnek vesszük társadalmi szinten, és nem gondolom, hogy az újonnan kialakuló "rendszer" rosszabb lenne az előzőnél, mert így a felek nincsenek annyira egymásra utalva, hogy a legbetegebb, legmérgezőbb, legbántalmazóbb házasságból se léphessenek ki, plusz nem fognak éhen halni akkor sem, ha a társuk idejekorán eltávozik az élők sorából vagy munkaképtelenné válik.

Igazából én sem nevezem magam feministának, döntse el mindenki maga, hogy minek tart, éppen azért, mert egyre kevésbé definiáljuk a fogalmat mindannyian ugyanúgy, nem szeretnék félrevezetni senkit.

2020. júl. 10. 00:39
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Ami engem zavar bennük: teljesen kifordítva akarják ráerőltetni a szerepeket a nemekre, és mintha egyfajta személyiségtípus tartozna az összes feministához:

Akaratos, irányító, pökhendi(ki, ha én nem?), okoskodó, stb.

És a férfiakat nem úgy, mint társ, segítők, stb élik meg, hanem mint jelentős konkurencia, bármiben.

Rengeteg feminista hozzászólást olvastam fórumokban, és nagyon ez jött le.

Gyakorlatilag a férfi-nő kapcsolatra totál alkalmatlanok.

Amilyen világot ők elképzelnek, abban nem is egy férfi szerepel társként, hanem....nem is tudom, talán nem is emberi lény.

Gondolom nem véletlenül találták ki a gender szakot, mert jópár hasonlóan gondolkodó egyén észrevette magán is, valami nem oké.


Én meg azért lovagolok ezen a témán sokat, mert amilyennek a feministák beállítják a férfiakat, nos, én annak totál az ellenkezője vagyok. És valahogy borzalmasan sért az egész, hogy az egész nemről általánosítóan beszélnek.


Igen, ez is pont olyan, mint a megannyi állatvédő felhívás, amikor pont az állatkínzókhoz nem jut el az a videó, ami felnyitná a szemüket.


De ilyen a liberalizmus, amiért harcolnak, pont azokat találja meg, akiket nagyon nem kellene, és azoknak kattog az agyuk az egész témán.

2020. júl. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!