Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudom a személyiségemet...

Nem tudom a személyiségemet elfogadni, hogyan változzak?

Figyelt kérdés
Megvan, hogy melyik tulajdonságon akarok változtatni, és tudom, hogy milyen szeretnék lenni, de nem megy. Mit csináljak? Az a tulajdonságom, hogy túlérzékeny, vagyok, és nem akarok így élni, de akármit csinálok, nem tudom igazán leküzdeni. :(((

2021. márc. 11. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Kapd össze magad..valakinek ennél sokkal keményebb dolgokkal kell szembenéznie!
2021. márc. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sajnos nem tudom mit csinálok rosszul, de, ha ennyivel menne, akkor nem írtam volna ki gyakorira a kérdést. Ha valami megbántott, hiába mondom azt magamnak, hogy semmiség, meg szedjem össze magam, nem múlik el a sírhatnék. Nem tudok vele mit csinálni, nagyon rossz. Hogy kapcsoljam ki? Hogy ne reagáljak így?
2021. márc. 11. 00:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor érzed, hogy az adott pillanatban bekapcsol nálad ez a túlérzékenység, vegyél egy mély lélegzetet, és gondold át, hogy rád vonatkozik-e a dolog, szükséged van erre, megéri ebbe belemenned?

Ha nem a te feladatod, akkor engedd el.

2021. márc. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, sajnos én is ilyen vagyok, mióta az eszemet tudom (35/N).

Minden alkalommal megbeszélem magammal, hogy nem törik el a mécses, ha olyan történik velem, de nem megy.

Vannak jobb időszakok, de valójában nem jöttem még rá, hogy mitől függ.

Az biztos, hogy a hozzám közelebb álló személyek jobban meg tudnak bántani mint az idegenek,azt nem veszem magamra.

A férjem mindig azt mondja, hogy ne törődjek ezzel, mert akik szeretnek, így szeretnek engem és elfogadnak olyannak, amilyen vagyok.


Te hogy vagy ezzel?

2021. márc. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Én is megértelek kérdező. Én is ilyen voltam és vagyok még mindig. Hiába mondják, hogy ez ellen lehet tenni, lehet nemileg javítani rajta, de nem teljesen. Az idegredszerünk máshogy szűri a külvilágból érkező ingereket, erőteljesebben érint minket egy-egy probléma, mint másokat. Amit tudsz tenni: próbálsz némileg uralkodni ezen, illetve kiaknázod az ebben a személyiségben rejlő előnyöket. Például ha jól kommunikálsz, jól írsz, azzal segíthetsz másoknak, adhatsz át érzelmeket, gondolatokat. És ha szerencsés vagy, és jó emberek vesznek körbe, akkor ők mindig támogatni fognak. Ezeket az embereket kell megtalálni, az sokat segít. Mást, hiába okoskodnék, úgysem lehet tenni. A társadalom egy jelentős része totál intoleráns az érzékenységgel szemben.


28/L

2022. jún. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!