Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nárcisztikus ember ha szeret...

Nárcisztikus ember ha szeret valakit, békén hagyja?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nárcisztikus vagyok. Sőt, szinte biztos.

Úgy érzem, hogy egy érzéketlen szörnyeteg lettem. Nem tudom, mikor és mitől váltam ilyenné.

Volt egy fontos ember az életemben, akit nagyon szerettem. Majd amennyire szerettem, annyi fájdalmat okoztam neki.

Mióta szakított velem, többször megkerestem. Nem gondoltam, hogy ez fáj neki. Egyszerűen nem értem és nem érzem, mit okozok neki. Küldött nekem egy videót arról, hogy milyen egy nárcisztikus ember és mit okoz a másiknak. Belegondolni még mindig nem tudok, milyen lehet neki, de rossz volt azt a videót nézni. Nem szeretném többet bántani. Eddig sem akartam neki fájdalmat okozni. Nem tudtam, hogy fájdalmat okozok neki azzal, hogy keresem. Fogalmam sincs, vannak-e egyáltalán még bármilyen érzéseim bárki felé. Azt tudom, hogy nem szeretném őt bántani, mert nem érdemli meg. Békén kell hagynom őt. Az neki a legjobb, hogy megszabadult tőlem. Ha így gondolok rá, akkor őt szeretem? Vagy őt sem?


2021. márc. 14. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen ilyenkor inkább hagyd békén. Ez sajnos így ért véget, nagyon fájdalmas, tudom, de egyikőtöknek sem lesz jó ha erőlteted.


Ha felismered, hogy ilyen hajlamaid vannak, és érzed, hogy ez így nem jó, akkor nagyon jó úton jársz. A nárcisztikus emberek zöme már itt elbukik.

2021. márc. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Engem az érdekelne, hogy őt szeretem-e. Azt tudom és azt érzem, hogy ő volt az a párom, akinél jobbat nem kívánhattam volna magamnak. De elrontottam. A sok hülyeségem miatt tönkrement a kapcsolat és ez már menthetetlen lenne. Sokszor mondtam neki azt, hogy nem szeretem és nem hiányzik. Közben meg keresem és zavar, hogy nincs velem és nem tudom, mi van vele. Ezek miatt már fogalmam sincs, szeretem-e őt, vagy sem. Igazából elegem van az egész életemből és nem igazán érdekel senki és semmi. De azt mégsem bírom elviselni, hogy ő már nem az életem része, pedig valahol én akartam ezt és én tettem érte, hogy őt is elveszítsem. Most meg rossz a hiánya. Akkor mégiscsak szeretem?
2021. márc. 14. 17:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy nárcisztikus ember egy valakit szeret: önmagát.
2021. márc. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Régen nem voltam ilyen. Mitől válik valaki ilyenné?
2021. márc. 14. 18:05
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Így születik.

Engem is neveztek már nárcisztikusnak, pszichopatának. Annyit beismerek, hogy néha lekezelő, gúnyolódó, arrogáns vagyok és a közhelyes érzelgősségeket sem állhatom ki, de ez a karakterem. Nem tartom magam se nárcisztikusnak, se pszichopatának, tudok szeretni másokat őszintén, még ha ez nálam egy pár fordulattal tovább is van tekerve mint Józsinál és Julcsinál.

2021. márc. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!