Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nárcisztikus személyiségű...

A nárcisztikus személyiségű emberek, milyen gyakran alkalmaznak fizikai bántalmazást?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran verik meg áldozatukat?

2020. okt. 21. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
72 óránként.
2020. okt. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
A lelkiterror az ő műfajuk inkább. Szerintem. Legalábbis 2 egyértelműen nárcisztikus embert ismerek, egyik sem fizikai bántalmazó.
2020. okt. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon ritka, hogy a nárcisztikus ember fizikai erőszakot alkalmaz, ha mégis megteszi, akkor is úgy és olyankor teszi, hogy senki nem fog hinni az áldozatnak. A nárcisztikus emberek ugyanis kifelé jófiúnak mutatkoznak, előbb fogják elérni, hogy az áldozatuk üsse meg őket, mint hogy ők tegyenek ilyet.
2020. okt. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Férfiaknál szerintem gyakori, ha full ellenáll a másik neki, vagy ha feltankolt.
2020. okt. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Az én tapasztalatom szerint is a lélektani hadviselés az ő műfajuk inkább.
2020. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Énszerintem lehet, hogy a felénél nagyon jellemző, de akkor ott más probléma is van szeirntem, nem csak nárcisztikusság, a másik felénél meg nagyon nem jellemző, mert fontos nekik hogy körülrajongják őket, tehát más emberek csodálatára ők nagyon vágynak, és akkor ők így ezért próbálnak inkább kedvesebbek, barátkozósak lenni mindenkivel. De szal pl aki nahyon verekedős, nagyon agresszív, pl rendszeresen veri a párját, akkor , na , tehát az szerintem úgy alapból nem a nárcisztikusság az annak az alapja; és remélem egyébként,hogy szóval ritka mindenféle családon belüli erőszak. Legalábbis a fizikai része; mert van ilyen szóbeli bántalmazás is, ami amúgy szintén rossz, de legalább nem annyira, mint egy fizikai. Tehát nagyon remélem, hogy legalább a konkrét fizikai agresszió, mégha létezik is valahol, ha ez tehát valahol fennáll , akkor legalább ritka; de mégjobb lenne, ha nem lenne seholsem ilyen.
2020. nov. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Fizikai bántalmazásba inkább a borderlineok szoktak átmenni, de AZONNAL meg is bánják tettüket.
2020. dec. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Közvetlen környezetben 2, ismerősében 1 nárcisztikus emberke van, illetve volt és mindegyikük lelkileg volt bántalmazó.

Még régebben utána olvastam a témában és az ottani cikkekben sem esett szó fizikai bántalmazásról, az ő terepük a lelki verzió, sajnos. Így is épp elég károkat tudnak okozni.

2020. dec. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Az apukám az és szerintem félévente 1x-2x megüti a feleségét.(1x biztos) sajnos

Engem és a tesómat sosem vert meg, kiskorunkban max 2 kis pofont kaptunk, ha rosszak voltunk és ennyi.

Nem épp a kedvenc családtagom nyilvánvalóan.

2020. dec. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Sajnos nem feltétlenül igazak a fentiek.

Valóban a lelki terroet alkalmazzák, ezért is nehezen felismerhető. De!

Ha valaki nem rejtett nárci hanem grandiózus, akkor egyre többször jelentkezhet a nárcisztikus düh, aminek a következménye lehet agresszió.

Tudjátok, a fokozatok: apró beszólások, érzelmi bántalmazás, közvetett agresszió (tárgyak összetörése, belever a falba), egy kis pofon, majd egy nagyobb, nem folytatom....

2021. jan. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!