Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a diákokról akik tanulnak, és mit azokról akik nem? Miben viszonyultok hozzájuk másképp?

Figyelt kérdés

2021. márc. 16. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt, hogy az ő dolga. Én nem fogok se vészmadárkodni, sem ítélkezni.


Ha a saját hibájából megbukik, az az ő dolga.

2021. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ennyiből semmit. Nekem is volt olyan tantárgy, tananyag, amiből nem kellett külön tanulnom, mert könnyen megértettem órán, így több energiát fordítottam arra, ami nehezebben ment, kitűnő lett az érettségim.
2021. márc. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor semmit nem jelent az életben, hogy ki milyen tanuló volt: persze van némi korreláció, de később a talpraesettség és "kurázsi" kérdése lesz, hogy mit ér el valaki



Én legalábbis így látom a kérdést: Vagy valamilyen más szempontból érdekelne?

2021. márc. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kérdés azért fogalmazódott meg bennem, mert személyesen érint. Nehéz időszakot élek meg, ez persze kihatással van a "diáki" teljesítményemre. A környezetem az égbe emeli a kitűnő tanulókat, a "gyengébbeket" pedig lehet mondani, hogy lenézik. Mintha a jegyeid az intelligencia szintedet mutatnák.
2021. márc. 16. 12:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy ne foglalkozz ezekkel a véleményekkel, de tudom, hogy nem könnyű kizárni.

Biztosan neked is van olyan tantárgy, amit könnyebben tanulsz, ami fontos a pályaválasztásod szempontjából, ezekre feküdj rá jobban, ami kevésbé lényeges, azt pedig annyira, hogy ne legyen belőle bukás. Plusz keress valami egyéb elfoglaltságot, ami kikapcsol, oldja a stresszt.

2021. márc. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Érettségiig semmit, a tanulás nem is határozza meg a jegyet, van aki minimális erőfeszítéssel kitűnő és van aki sokat tanul, mégsem megy neki.

Viszont ha valaki egyetemre megy, nekem van véleményem ezzel kapcsolatban.

Nagyon szimpatikus ha egy egyetemista elhivatott, szereti azt, amit tanul, érdeklődő.

Ezzel szemben, ha valakit nem érdekel a szakja és ezért nem is tanul, arról kevésbé jó a benyomásom.


Nyilván az előző csoporthoz tartozók vidámabbak, élettel telibbek, ezért szívesebben is vagyok velük.

2021. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy főiskolai-egyetemi kettes felér egy középiskolai-gimnáziumi ötössel sokszor. :-) Nem összehasonlítható. Persze, ez szaktól is függ. Orvos nagynéném-nagybátyám mindketten vért izzadtak az orvosi egyetemen annak idején.
2021. márc. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jegyről nem volt szó. Tanulásról volt. Ez a kettő alig függ össze.
2021. márc. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kérdező írta: "A környezetem az égbe emeli a kitűnő tanulókat, a "gyengébbeket" pedig lehet mondani, hogy lenézik."
2021. márc. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, erről a kommentről megfeledkeztem.

Ez esetben a válaszom az, hogy a jegyek nem mutatnak semmit, vagy semmi lényegeset, ettől nem ítélek meg máshogy egy embert.


De a kérdezőnek is mondom, az hogy valaki mennyit tanul, az más, mint az, hogy valaki milyen jegyet hoz össze.

2021. márc. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!