Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt hiszem az emberek nem...

Azt hiszem az emberek nem akarják elhinni, hogy úgy érzek, ahogy. Hogyan viszonyuljak ehhez? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nem egy konkrét érzésről van szó. Amikor beszélek arról, hogy hogyan gondolkodom, hogyan érzek az adott dologról, akkor sokszor nem hisznek nekem. És nem azt hiszik, hogy hazudok nekik, hanem azt, hogy önmagamnak hazudok. "Biztos nem így érzel, csak még te magad se látod, hogy valójában hogy érzel." És társai a válaszok. Kezdetben ez egy két érzelem volt csak, egy két gondolatmenet. Viszont lassan úgy érzem, hogy az egész személyiségemhez így viszonyulnak. Olyanokat mondanak, hogy nem ilyen vagyok igazából, és, hogy nincs önismeretem, ezért nem látom meg a valódi énem. Hogy a saját személyiségem nagy része az önhazugságaim összeségge. Nem tudom ehhez én most hogy viszonyuljak. Persze ha megkérdezem, hogy mi az igazi énem, akkor nem tudják, mert nem az a helyzet, hogy másnak látnak a viselkedésem alapján pl, mint amilyennek érzem magam. Hasonlónak látnak, csak ezt nem tudják elhinni. Azt mondjuk nem értem, hogy ez miért nem lehet az igazi énem. Már nagyon sokszor belegondoltam, hogy hazudok e önmagamnak. Mert ha sokan mondanak valamit, ami nem egyezik azzal, amit te hiszel, akkor autómatikusan elgondolkodsz rajta, hogy lehet neked nincs igazad. De nem látom, akármennyire is keresem, nem látom, hogy hazudnék önmagamnak. Azt meg, hogy van önismeretem, azt meg tényleg nem hiszik el. Mert ez csak az önismeret illúziója, mert ha tényleg lenne, akkor belátnám, hogy hazudok magamnak. Szóval nem igazán tudom hogyan viszonyuljak ehhez? Ti mit csináltok? Próbáljam tovább magyarázni, azt, hogy márpedig én tényleg ilyen vagyok, vagy csak azt mondjam, hogy igazad van, hazudok önmagamnak, csak azért hogy igazat adjak nekik, mert meggyőzni nem bírom őket? Ráhagyjam ezt másokra? Vagy mi legyen?


Én tudom, hogy tényleg lehet, hogy nincs igazam, de már nagyon sokszor belegondoltam, és nem látom a hazugságot. Lehet, hogy egyszer régen hazudtam magamnak. Hogy az érzelemvilágomat kezdetben hazugságok alakították, de ez nem számít, még ha így is volt (bár nem emlékszem, nem tudom így volt e), akkor is a hazugság már igazsággá vált. Jelen pillanatban nem hazudok magamnak.


Ez az egész dolog csak azért foglalkoztat, mert, hogy nem hisznek nekem annak következménye az, hogy egy hamis kép alakul ki rólam bennük, és szerintem rohadtul más embernek látnak...



2021. febr. 4. 02:05
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen sok mondatban semmit mondani, ez ritka élmény. Egyetlen használható tényt sem írtál a gondolataidról. Olyan a kérdésed, mint egy fehér vattacsomó.
2021. febr. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Nem írsz semmi konkrétumot sajnos. Ezek a kérdések elég összetettek, mindenképp egy jó szakemberrel tisztaznam őket a helyedben. Azt lehet érezni h szorongsz ettől a tematol, kicsit rá is vagy csavarodva, és magányosnak tűnsz. Segítene, ha atbeszelned őket egy hozzáértő szakemberrel
2021. febr. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Szeretnel nagyon fontosnak latszani, szeretned, ha kulonlegesnek tartananak az emberek. Te ezzel szertned felhivni magadra a figyelmet, es ketsegbeesetten probalsz ezert mindent megtenni. Alapvetoen maganyos vagy, nem egyutt elsz a csaladoddal, hanem egymas mellett eltek.

Inkabb egy pszichomokusra lenne szukseged, aki segit feldolgozni a maganyodat, es ad egy kis onbizalmat.

Egeszseges lelkuletu embert nem erdekli ilyen ketsegbeesetten, hogy masok velemenye mi a gondolkodasmodjarol.

Jobbulast!

2021. febr. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Én is vártam volna valami kis konkrétumot.

Mindig is írigyelltem azokat az embereket, akik hosszan tudnak beszélni a semmiről. De tényleg.

2021. febr. 4. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gondolataidat és az érzéseidet összekeverni nem jó dolog. Az érzelem nem gondolat. A gondolatod irányítani könnyű. Az érzelmeket nem annyira.
2021. febr. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagy ironikus vagy, és nem tényleg, vagy ne irigyeld, mert azért írt hosszan, mert fogalma sincs mit akar kifejezi és ez neki kín, ahogy olvasni sem 1xű.


Ami segíthet, ha gondolataid összegzed magadnak írásban és az érzelmeket külön kiemeled. Konkrétumok fontosak az életben!


Pszichológus ajánlás nem ördögtől való. Ott kaphatsz tampontokat és megértést is. (némelyiknél).

2021. febr. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"nem hisznek nekem annak következménye az, hogy egy hamis kép alakul ki rólam bennük"

A baj inkább az, hogy ha sokáig hallgatod akkor benned is. Mert tényleg elgondolkodtat, ahogy leírtad, hogy most nekik van igazuk és tényleg becsapod magad, vagy félreismernek. Az is lehet, hogy csak simán bizonytalan leszel.

A másik lehetőség hogy nekik van igazuk és olyan erős védekezési mechanizmusaid vannak, amiknek hatására te máshogy látod magad.

Hogy a kettő közül melyik az pszichoterápián derülne ki. Ott észreveszik ha önvédelemből ferdítesz, azt is látják hogy miért, ha esetleg azzal lenne gond.

2021. febr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Direkt nem írtam konkrétumot, nem azért mert nem tudnék. Az a baj a konkrétummal, hogy ha írok egy példát, akkor megpróbáljátok eldönteni, hogy ebben a példában kinek van igaza, nekem vagy a környezetemnek. Engem sokkal inkább érdekelt az, hogy így semmi konkrétum nélkül hogyan látjátok. És elégedett is vagyok a válaszokkal. Erre voltam kíváncsi, ilyesmi válaszokat vártam. Szóval köszönöm. :) Amúgy tényleg hosszú lett, nem azért mert fogalmam sincs mit akarok kifejezni, hanem mert fogalmam sincs, hogyan járjam körbe konkrétum nélkül. De szerintem sikerült elégedett vagyok a válaszokkal.
2021. febr. 4. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!