Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most akkor én jó vagy rossz...

Most akkor én jó vagy rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Őszintén fogalmam sincs, mert időnként olyan gonosz és rosszindulatú gondolataim támadnak, hogy még én is megijedek saját magamtól, de máskor meg pont az ellenkezője igaz rám és bennem van a jóindulat, hogy segítsek másoknak... Szóval tényleg nem tudom, hogy melyik vagyok. Vagy csak simán úgy lett kitalálva az ember, hogy ebből is és abból is van bőven bennünk? Lehet ebben van valami, mert a túlzottan kedves embereken kivétel nélkül mindig azt érzem, hogy csak előadják magukat, valójában nem ennyire kedvesek, nekik is biztos van egy sötét oldaluk. Mit gondoltok?

2021. márc. 16. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azon múlik, amit teszel, amilyen döntéseket hozol. Minden emberben vannak jó és rossz gondolatok is, ez alapján nem lehet megítélni az értéket. Tettekkel állsz ki egy gondolat mellett, ez számít.
2021. márc. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem teljesen jó, vagy rossz, viszont érdemes arra törekedni,hogy ember legyél az embertelenségben.
2021. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1-es megelőzött. Szinte pontosan ugyanazt írtam.
2021. márc. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem vagy. Mindenkiben vannak jó és rossz tulajdonságok.

A sötét gondolatok időnkénti felbukkanása is normális. Ezek csak gondolatok, az elme játéka, gondolatkísérletek. Szükségesek ahhoz, hogy elemezni tudj élethelyzeteket, hiszen végiggondolod a lehetséges forgatókönyveket (némelyik bármennyire bizarr is).


A hangulatingadozás is - bizonyos keretek között - belefér egy ember életébe. Ha tini vagy még, akkor pedig pláne.


Ne címkézd és ítéld meg magadat, mert a tettek számítanak, de nem vagyunk robotok, nem vagyunk tökéletesek, és nem viselkedünk minden helyzetben mindig ugyanúgy.


Legyen egy ideális énképed, és törekedj arra, hogy annak minél jobban megfelelj. Ez sokat segít majd egész életedben.

2021. márc. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megijedned ezektől, én alapból egy nagyon embercentrikus ember vagyok szeretek, és segítek is másokon alapból hiszek a karmában, és próbálok mindig "jól" cselekedni, de lehetetlen mindig csak jóra gondolni, és pozitívnak lenni. A gondolatok azok csak gondolatok, nem határoznak meg téged. Persze amikor az ember feszültebb/letörtebb van 1 szar napja gondol arra hogy holnap bemegy, és jó pofánvágja a főnökét ha épp az úgy tett vele, de sose teszi meg az emberek 99%-a. Nem kell aggódnod, én biztos vagyok benne hogy te egy jó ember vagy:) Ahogy mondani szokták az embernek 3 személyisége van amit az emberek látnak, amit a közeli hozzátartozók és a családtagok, és egy amit csak ő maga tud. Hozzáteszem mindenki követ el kisebb-nagyobb "bűnöket" élete során senki se 100%-ig tiszta, és itt nem kell komoly dolgokra gondolni.
2021. márc. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!