Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért reagál furcsán a környez...

Miért reagál furcsán a környezetem?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Sokszor felmerül a barátnő (mint komoly kapcsolat) meg a majdani házasság témája. Nagyon sokan az ismerősi és rokoni körökből kiakad és egyenesen megbélyegez, amikor megmondom, hogy csak azután szeretnék komoly kapcsolatot, esetleg házasságot, miután elvégeztem az egyetemet, elkezdte építeni a karrierem és pénzt keresek. Jönnek a klisévé vált dumákkal hogy "de mások 18 évesen már együtt élnek" meg hogy "a fiatal köröd legszebb évei". Én felelősségtudatot érzek egy kapcsolat iránt és úgy érzem, hogy csak akkor tudok megfelelni egy kapcsolatban, ha valóban a saját lábamon állok és független vagyok. Mert mindaddig szerintem a férfi még csak fiú.

Ti hogy vagytok ezzel? Szerintetek is furcsa?



2021. márc. 18. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez elég rossz felfogás. Nekem, meg úgy általában az ellenkezőjét mondják: először a tanulás, utána a csajozás.
2021. márc. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 DeMoR ***** válasza:
25%
Szerintem meg semmit sem ér a diploma, a karrier, meg minden materiális dolog, ha egy magányos depressziós ember vagy, mert ha nem bonyolódsz kapcsolatba ilyen ürüggyel, akkor bizony sok jó nem vár. :/
2021. márc. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 DeMoR ***** válasza:
92%
Jó a gondolkozásod, de túl reagálod a "saját lábon állást". :D
2021. márc. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Ahhoz, hogy párkapcsolatod legyen, nem kell két lábbal a saját lábadon állni. (Csak legyen valami csekély saját kereseted.) Te egyszerűen félsz a nőktől és megideologizálod. A házasságot ne keverd össze az együttjárással, teljesen más a kettő. A házassághoz nyilván saját egzisztencia kell, de ezt senki nem is vonja kétségbe.
2021. márc. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Egy fiú is szerethet és egy fiút is lehet szeretni. Vannak 16 éves gyerekek akik szintén nagyon szeretik egymást és kellemes pár évet töltenek el egymással. Vagy csak pár felejthetetlen hónapot. Leginkább azt érzem, hogy hiányzik az önbizalom és azt hiszed kevés vagy egy kapcsolatba, hogy a nő nem érezne téged elégnek a jelen állapotodban, de világos, hogy ezt csak te gondolod saját magadról. Biztos lenne olyan lány, aki a jelenlegi énedet is nagyon szeretné és elfogadná. Pl mikor összejöttünk a párommal (aki 7 évvel fiatalabb nálam) még csak 18 éves volt. Mi szerencsések vagyunk, azóta is együtt vagyunk. De van két olyan ismerősöm akik még középiskolában jöttek össze és azóta is együtt vannak, összeházasodtak és már szülőkké váltak. Szóval hiba hátat fordítani a szerelemnek, hisz sosem tudhatod mikor talál rád az a személy, aki nem csak szimplán bejön, de tényleg hozzád is való. Ez nem úgy működik, hogy oké most már itt az idő jöhetsz babám itt vagyok és össze is jön azonnal. Lehet, aki bejönne, annak te nem, aztán akinek te jönnél be, az neked nem és mikor végre találkoznál olyannal, akivel kölcsönösen bejöttök egymásnak, pár hónap után kiderül, hogy az életben viszont nem passzoltok annyira mégsem. Idő kell mire megtalálod a társad. Kivételesen szerencsésnek kell lenni, hogy az elsőre jól válasszon az ember.
2021. márc. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4

Nem félek a nőktől, volt barátnőm, de úgy érzem hogy nem tudok elég figyelmet fordítani akkor a saját karrieremre, ergo a lányra sem. Az egyik elveszi a másiktól az időt.

2021. márc. 19. 07:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ezt továbbra is kifogásnak érzem, egy egészséges férfinak, pláne fiatal srácnak biológiailag szüksége kell, hogy legyen szexre lehetőleg nem saját magával, és lelkileg szerelemre, de nem erőszak a disznótor: mindenki úgy él, ahogy neki jólesik a külvilág véleményétől szokásrendszerétől függetlenül. Majd jársz valakivel, mikor úgy kívánod. Ha nem tiltakozol ellene minden porcikáddal, akkor egyszer úgyis eltalál Ámor nyila, és nyakig benne leszel a szerelemben.
2021. márc. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!