Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért nem probléma, ha egy...

Az miért nem probléma, ha egy nő harap, karmol, pofoz, de ha férfi teszi ezt akkor ő a zaklató, asszonyverő, elnyomó?

Figyelt kérdés

Én soha nem ütöttem még meg fegyelmezési céllal nőt, viszont volt olyan barátnőm, aki rendszeres karmolt, csípett, néha pofozott. Részéről ez nem hirtelen felindulás volt, hanem gyakorlat. Szerintem sok férfi találkozhatott már azzal, amikor a nő részéről a verbális agresszió olyan méreteket ölt, hogy akár ott helyben legszívesebben megölné. ( https://www.youtube.com/watch?v=HZOAdxsPFlM)


Erre ugye kétféle reakció létezik: vagy tűröd, vagy (le)hűtöd. Egy férfinak a méltósága gyakorlatilag a mindene, és a nők öszötönösen érzik, hogy ha ezt sértik, akkor a legmélyebben sértik. Ha tehát férfiként tűrsz, akkor sem te saját magad, sem a nőd nem fog tudni tisztelni többé.

Ha viszont visszaszólsz (még ütnöd sem kell), hogy pl. mit képzelsz magadról te hülye p_csa, akkor rögtön te vagy a szemét, aki visszaél a hatalmával (ezzel egyébként máris implikálva, hogy a férfi uralkodik a nő felett).

Nem helyes persze a fizikai agresszió, de miért nem esik egyetlen büdös szó sem akkor a verbális agresszióról, és miért a nők vannak beállítva kizárólagos áldozatnak, amikor ez teljesen nemtől független, és igen is egy nő is le tud dominálni egy férfit? Sőt, az esetek legnagyobb részében szerintem inkább ez történik (szex megvonás pl., számtalan manipulációs eszköz).


(érvelni nem tudók kedvéért: igen szűz vagyok, anyám se szertett és kicsi a farkam is, lépjünk tovább, köszi)



2021. márc. 19. 06:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Erre ugye kétféle reakció létezik: vagy tűröd, vagy (le)hűtöd."

Nem, erre egyféle reakció kellene, hogy létezzen: kiteszed az életedből. Vagy ha az volt az előzmény, hogy te röhögve alázgattad órákig, akkor ő tesz ki téged az életéből. Mindegy, hogy férfi vagy vagy nő.

2023. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!