Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nehéz elfogadni, hogy...

Miért nehéz elfogadni, hogy bárki lehet áldozat?

Figyelt kérdés

Zaklatás, szexuális molesztálás, testi-lelki betegség, fizikai vagy lelki erőszak, lélekgyilkoló kapcsolat, megfélemlítő és megalázó nevelés… és sorolhatnám még, mi mindennek az áldozatai ezek az emberek. Olyan emberek, akik nem azt kapták, amit érdemeltek, nem emberi méltóságukhoz illő módon bántak velük.


Miért nehéz elfogadni, hogy ezek bárkivel megtörténhetnek és sokszor az áldozat semmit nem követett el?



2021. márc. 19. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert sajnos nagyon sok ember rosszindulatú és a gyengéket gyakran eltapossák. Gonosz emberek, akikben semmi szeretet nincs.


A saját gyűlöletüket vetítik ki másra, ha már szeretni nem képesek. Üresek...

2021. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Még nem volt elég a tegnapi úgy látszik.

Ez igaz,ahogy leírtad. Néha elkövetett valamit,néha nem. Sok esetben nem csinált semmit,ami odáig vezetett volna. Egyaránt nemtől,kortól függetlenül történhet lelki/testi is. De miért olyan nehéz felfogni,hogy gyakran valami meggondolatlan cselekedetével érte ezt el? Vagy azt,hogy nem ártana bizonyos szempontokból elővigyázatosnak lennie,és emellett megválogatni,hogy kivel hova megy,stb?

2021. márc. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kognitív disszonancia és az empátia hiánya. Kényelmesebb azt mondani, hogy rossz dolgok csak rossz emberekkel történnek. Azért verték és/vagy erőszakolták meg, mert megérdemelte. Mint a középkorban, amikor a betegségekre Isteni büntetésként tekintettek. Csak azóta eltelt pár évszázad.
2021. márc. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
A bántalmazó emberek így akarják altatni a bűntudatukat.. Pedig ők is tudják, hogy rosszat tettek.
2021. márc. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

Mert a mai világ így működik.


Férfi: csak bántalmazó lehet


Nő: csak áldozat lehet.


Nagyon leegyszerűsítve ennyi a lényeg.

2021. márc. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem és az a baj, hogy ameddig valaki nem kerül áldozat szerepébe, az átlag ember azt sem érti meg, hogy az áldozat miért szenved még a bántalmazás megszűnése után. Azt hiszik, csak sajnáltatják magukat az ilyen emberek. Én például egy másik kategóriába fel mertem tenni egy kérdést, miszerint nem tudok szabadulni egy bántalmazó embertől, mit tegyek?

Olyan reakciókat kaptam, hogy engedjem el, minek pörgök rajta, túlreagálom, stb-stb. Igen, a környezetem sem érti meg, hogy min megyek keresztül, ezért sokan már csúnyán néznek rám, ha szóba hozom az adott ember újabb és újabb húzásait. Elengedném én, leszarnám, nem jókedvemben kattogok rajta, nem önszántamból ásom a gödröt magamnak. De ennek az embernek újabb és újabb húzásai vannak, így nehéz nem ezen filózni. De ha neadjisten, egyszer kárt okoz bennem fizikálisan IS az adott személy, mert úgy tűnik, a lelkit senki nem tekinti annak, majd talán akkor elgondolkodnak az emberek, hogy nem én vagyok a hülye, hanem a félelmem nem alaptalan volt.

2021. márc. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Férfi áldozatokat mindenki lexrja,ne is mondjad. Ha nő vagy fut a fél világ,ha akarsz valamit. Ha férfi vagy,és te magad éred el,akkor meg könyörög kapásból 10 nő. A 11. az 10%-os eséllyel nem fog majd,mert neki van gerince állítólag. Ha téged meg akar enni az oroszlán legyél férfi a talpadon. A férfi áldozatokat nem érdeklik a feminácik.
2021. márc. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek szeretnek belegondolni abba, hogy ők jók és tökéletesek, és a jókkal és tökéletesekkel nem történnek ilyen dolgok. Ezt főleg egyébként nőkbe előszeretettel beleplántálják otthon gyerekként, hogy legyenek alkalmazkodók, kedvesek-aranyosak, jámborak, és az egyik remek eszköz erre az, hogy "azért erőszakolták meg a szomszéd Katit, mert az egy k...a... te ugye nem akarod ezt?".


És akkor könnyebb megmagyarázni azzal, hogy azért történt vele zaklatás, mert:

- gyanús helyre ment

- bulizni ment, diszkóba ment

- k...san volt felöltözve

- ilyen-olyan smink volt rajta

- bunkó alfapasit választott, biztos flörtölt vele


Nekem az állam leesett, amikor egy nőismerősöm elkezdte, hogy mivel neki nem füttyögtek a munkások, ezért csak a k...san öltözkődnek füttyögnek, meg azoknak, akiken látják, hogy könnyen kaphatóak.


Amúgy nőként mondom, az engem is elszörnyeszt, amikor a férfiak vádjain röhögnek emberek és nem gondolják valósnak. Ugyanúgy lehet erőszak áldozata férfi is.

2021. márc. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja meg ivott is,mert meghivatni magát olcsóbb.

Lehet,hogy rendes a srác.

De ha van benne más is,akkor már nincs mondva az,hogy elővigyázatlan van a lány. :D

2021. márc. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!