Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenki kihasznál a munkám...

Mindenki kihasznál a munkám terén? Hogyan ne legyen áldozat?

Figyelt kérdés

Kicsit asperger-gyanús vagyok. Az átlagnál okosabb vagyok, de nem nagyon ismerem ki az embereket és a szándékukat. Amúgy közéjük is csak a munka miatt megyek, egyébként remekül érzem magam egyedül. Gyerekkoromban konkrétan bújkáltam az osztálytársak, barátok elöl, hogy ne kelljen kimenni hozzájuk.

Munkámban kiemelkedő vagyok, jó szakembernek ismernek! Mivel nem vagyok egy dörzsölt, könnyen becsapnak, főleg ha zavarba hoznak. Elvállaltam egy munkát, 2 hét alatt úgy összerántottam mindent, hogy másnak 2 hónap lett volna ha foglalkozik egyáltalán vele. Én mindent beletettem, nekem a maximalizmus a lényeg! Akár elalvásig dolgozom, csak tökéletes legyen minden és gyorsan meglegyen. Más ragaszkodna a 8 óra munkaidőhöz. Sajnos legutóbb duplán kihasználtak. Egy munka kapcsán azzal kecsegtettek, hogy minimum 10 évre terveznek velem és másnak nem is kell majd dolgoznom, olyan jól fogok keresni. Minden erőmmel a cégért dolgoztam, még a nagymamám temetésén is az e-mailek miatt rezgett a telefonom, majd a búcsúztató után rohantam válaszolgatni nekik. A beetetés része volt, hogy most a piaci ár felét fizetik, de ha beindulnak akkor a kétszeresét fogják évekig! A vége az lett, hogy amikor már szépen ment a cégnek, mert én összehoztam mindent éjt-nappalá téve, bejelentette a tulaj nekem, hogy a feladataimat átviszik egy budapesti “menő” irodához, mert már nincs szükségük az olcsóságomra és reprezentációnak jobb a pesti cég mint én a kis szuterén irodám.

Nagy álmokkal vágtam bele, mindent odatettem, hogy el tudjanak indulni, aztán amire sikerült, vittek is mindent rögtön.

Hogyan ne legyek áldozat? Állandóan ezt csinálják velem. Addig vagyok jó amíg olcsón dolgozom és precizen. Utána már ha van pénz, senki nem marad nálam. Később már nincs szükség arra, hogy az elejét összehozzam, a későbbi munkákat meg más is meg tudja csinálni. Volt eset amikor a helyemre kineveztek egy érettségis srácot, aki éppen felvételt nyert az egyetemre. Azt mondták minimálbért kér csak és az én módszereimet ellesve majd elevickél valahogy. Persze ki kellett rúgni később de megalázó volt, hogy ennyibe néznek.


2020. aug. 14. 01:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lehetőség, hogy sok pénzt kérj a felvételi tárgyalás során?


Alapvetően ezekben a helyzetekben mindenki jobban akar kijönni és te ellenérdekelt fél vagy a munkáltatóval. Ő minél kevesebbet szeretne fizetni, te pedig minél többet kapni.

2020. aug. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezek megbízásos munkák szerződéssel. Szolgáltatásra szerződünk.
2020. aug. 14. 07:45
 3/3 anonim ***** válasza:

2


Kérj több lóvét s siker esetén részesedést X éven át neved csatolásával, így lesz megbecsült híre munkádnak.

Ha ezt nem teszik, rágják a kefét;)

2020. aug. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!