Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberek, akik régebben nagyon...

Emberek, akik régebben nagyon énközpontúan gondolkodtak, mi változtatta meg a nézőpontotokat? Mi segített felismerni, hogy nem csak te létezel?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy mi változott, volt-e valami esemény, melynek hatására átváltott egy énközpontú világnézet, nem énközpontúra? Mi volt az a pillanat, ami segített realizálni, hogy nem csak te létezel, érzel, stb a világon, hanem más emberekkel is érdemes törődni? Most nem arra gondolok, hogy a saját életedben legyél "mellékszereplő", hanem az olyan emberekre, akik senki mással nem törődtek. Hogyan volt nektek ez a felismerés?

2021. márc. 19. 22:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Gyűlölködő válaszokat légyszíves mellőzzük. Teljesen őszintén csak kíváncsi vagyok, hogy mi segített ezt realizálni egyes esetekben. :)
2021. márc. 19. 22:13
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Azt a pillanatot áldom, mikor rájöttem, hogy a világ énközpontú. Ha én nem létezek, akkor a világ sem létezik számomra. Mégis mi más lenne a központban? Ez nem a GTA, ahol 3 szereplő közül választhatsz.
2021. márc. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Az én központú rendszer, amit PONT azért hoztam létre, hogy ne keruljek trébe.
2021. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon jó, hogy válaszoltatok, de nem a kérdésre. De azért köszi.


Akkor lehet hogy nem dészleteztem eléggé:

Most NEM olyan embereket keresek akik inkább az énközpontú világot választják, hanem olyan embereket akik eleve úgy voltak hogy csak ők léteztek, de realizálták hogy mások is vannak. Tehát korábban nem, de már elkezdtek másokkal is törődni, nem olyan értelemben, hogy adnak olyan szavára, akik leszólják őket. Hanem korábban nem, de most már tudnak törődni a barátaikkal, párjukkal, családdal is esetleg. :)

2021. márc. 19. 22:29
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Majka lol
2021. márc. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
És nézd mit adott most az isten???
2021. márc. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%
Tobb halaleset tortent.
2021. márc. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Én azért gondolkodtam régebben énközpontúbban, merta világ áldozatának éreztem magamat.


A fájdalom betöltötte az egész lényemet: szürke, unalmas munkahely, kilátástalan élet. Annyi minden érdekelt, de semmire sem volt elég időm.


Ez felőrölte az idegeimet, és másnak sajnos kevés hely maradt benne.


Ma már ez másként van, sőt, a hivatásom az, hogy segítsek azoknak, akik megkérnek erre. Egy egészséges egyensúlyra törekszem a saját igényeim és mások igényei között.

2021. márc. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!