Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire érzéketlen?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, sosem volt az az érzelgős típus, de a mostani helyzet nekem már sok.

A nagyapja covidos lett és elég rossz állapotban van. Rajta semmi együttérzés nem látszik, sőt azt mondta, hogy tudta, hogy ez lesz, hiszen idős már, az is lehet, hogy belehal végül. Mindezt úgy, mintha nem is a rokona lenne, mintha teljesen semleges lenne számára, hogy a nagyapja él-e vagy hal.

Lehet valaki ennyire érzéketlen. Valóban léteznek ilyen hiper-racionális emberek?

Vagy ez valami betegség?

Eszembe jutott az is, hogy talán pszichopata, de ez sok más miatt nem annyira illik rá. A halállal kapcsolatban ilyen, azt mondta, egyszer mindenki meghal, nem érti, hogy mit csodálkoznak ezen az emberek.



2021. márc. 22. 05:43
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Mindenki másképpen dolgozza fel a dolgokat.

Na meg honnan tudod milyen volt a kapcsolata a nagyapjával a múltban?

2021. márc. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Én is ugyanígy gondolkozom, neked meg el kéne fogadni, hogy nem minden ember reagál ugyanúgy a dolgokra.
2021. márc. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Én is ilyen vagyok, ha idős beteg ember meghalt akkor örülök neki hogy nem szenved.
2021. márc. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Neked milyen a viszonyod a halállal? Eljutottál már arra a szintre, hogy az élet természetes velejárója a halál, és te is egyszer meg fogsz halni?

Miért kell a halált túlmisztifikálni?


Fájdalmas persze, de el kell fogadni, hogy aki egyszer megszületik, az meg is fog halni.

2021. márc. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Lehet ő .egbékélt a halál gondolatával, vagy csak nem tud róla beszélni.


Én például furán hangzik de prültem amikor a nagyapám meghalt. Teljes colt az élete, megélte az unokákat, de mér bétyám esküvőjén láttam rajta, hogy mér magányos, és szakadék van közte és a többi ember között. Ezt fájó volt egy olyan kedves embertől látni, mint amilyen ő is volt.

2021. márc. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Ajánlom Az empátia árnyoldalai c. könyvet.

Amúgy én is ilyen érzéketlen vagyok. Azzal, hogy sírok, magamba fordulok vagy hibást keresek jobb lesz? Nem.

2021. márc. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért ha aírsz az néha jobb, ennek nincs köze a hibáskereséshez.
2021. márc. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebbol nekem rohadtul nem jott az le, amit irsz. Nem baj, hogy nem vagy jo emberismero, csak ne feszulj ra.
2021. márc. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod azt sem, hogy milyen a kapcsolata a nagyapjával. Nekem az egyik papámmal nagyon erős volt a kötelék, amikor meghalt eléggé kivoltam, de a másik nagyapámmal nem nagyon volt érzelmi kötődésem. Igazából ott apu mostohája kavarta a dolgokat, összevesztek miatta a szüleimmel, így csak nagyon ritkán mentünk át, nem is volt nagyon kapcsolat. Későbbiekben próbált "megvenni", de akkor más késő volt. Amikor meghalt egyedül apukámat sajnáltam, mert szerette az apját, és igazából a halálával lett ő árva, mert a nagymamája még gyerekkorában meghalt. Az új asszony, meg egymás ellen fordította a családot, hogy a saját famíliájának jusson minden.
2021. márc. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!