Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Könyörtelennek/érzéketlennek...

Könyörtelennek/érzéketlennek tartjátok magatokat?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy mások felett rideg módon ítéletet hoztok (kirúgás, szakítás, negativ vélemény), nem hat meg benneteket a másik érzelme (meghal egy hozzátartozója vagy elveszíti a munkáját). Indítok egy szavazást a nemek megoszlása céljából, de kérlek bővebben is fejtsétek ki, hogy miért vagytok ilyenek.

2020. okt. 25. 17:47
A kérdező szavazást indított:
Igen, férfiként az vagyok és gyerekkorom óta ilyennek neveltek
Igen, férfiként az vagyok, de külső körülmények miatt lettem ilyen
Igen, nőként az vagyok és gyerekkorom óta ilyennek neveltek
Igen, nőként az vagyok, de külső körülmények miatt lettem ilyen
Férfi vagyok, de nem vagyok könyörtelen
Nő vagyok, de nem vagyok könyörtelen
Férfiként pont én vagyok ennek mindennapos elszenvedője
Nőként pont én vagyok ennek mindennapos elszenvedője
43 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Én nem.
2020. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom. Én nem ítélek el senkit se, még azt se, akit tényleg el kéne. Pl egy sorozatgyilkos, vagy aki állatokat kínoz. Tudom hogy nem helyes amit tesz, de érzelmileg nem tudom elítélni. Szóval nem ítélkezem, viszont át se érzem mások baját, legalábbis érzelmileg. Azt látom, hogy rossz nekik, segítek is, de nem érzem át. Szóval jó kérdés. És szerintem ridegnek rideg vagyok, de cseppet sem vagyok kegyetlen. Ja és nő vagyok.
2020. okt. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos dolgok hidegen hagynak, mások meg nem. Ha kolléga meghal vagy rokona (amire nemrég volt is példa), akkor sajnálom az illetőt, de nem kesergek rajta évekig. A hajléktalanok nagyrésze se mozgat meg bennem semmit, mert a 99%-a maga tehet róla.

32/N

2020. okt. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Érzéketlen igen, könyörtelen nem.

Most akkor mit jelöljek?

2020. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszkoromban persze, hogy az voltam. Mint mindenki más. Evolúció bácsi így segítette elő a szülőkről való leválást. Felnőtt korra aztán rendszerint elmúlik, és a legtöbben ne is emlékeznek rá, hogy átestek ilyen korszakon.
2020. okt. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Én inkább racionálisnak mondanám ezt. A sajnálatomból senkinek semmilyen effektív haszna nem származik. Jólesik a kis lelkének az embernek, emellett beleragasztja a szarba, mondván semmi baj, nem olyan vészes semmi... Én sem ettől fejlődtem, hanem attól, ha az arcomba vágták a valóságot. Nem szeretek köntörfalazni, kérés nélkül ritkán mondok véleményt, de ha olyan helyzetbe kerülök, ahol kell mondanom, akkor bizony a magam stílusában szoktam, az pedig nem a finom babusgató, anyáskodó. Jó hír, hogy mellé általában megoldást is szoktam javasolni, nem azért rombolom le az embereket, hogy átgázolhassak rajtuk. De sajnos amíg kényelmes egy helyzet, addig nem változtatnak az emberek. És szakításnál,kirúgásnál is ez az eredményes. Én is azt szeretem, ha valaki egyenes. Nem kell kedvesnek lennie, legyen korrekt. Márpedig egy egyértelmű "nem akarok tőled semmit" kaliberű visszautasításnál szerintem nem létezik korrektebb dolog.


Nem vagyok seggnyaló, a konstruktív dolgokat szeretem, nem a piszmogást és a sebnyalogatást. És nem is érzem úgy, hogy bárkinek tartoznék ilyesmivel vagy bárki tartozna nekem ilyesmivel. Felnőttek vagyunk, számítson mindenki csak szépen magára, ne mások nyalakodására. Vállaljon felelősséget. Magamhoz is hasonló mentalitással állok, azért tartok ott, ahol.


(nő vagyok, a harmadik opciót jelöltem)

2020. okt. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább kérges szívűnek mondanám magamat, mint ridegnek. A hozzám közel állókat meghallgatom, támogatom, együttérzek velük, de nem én fogom megváltani az emberiséget. Nem játszom az agyamat, a manapság túlzásba vitt PC-mozgalom és a reflexes "thoughtsandprayers" nem nekem való, meg sem próbálok úgy tenni, mintha őszintén megérintene egy vadidegen ember személyes tragédiája. Sokkal érzékenyebben érint az állatkínzás és a természetpusztítás.
2020. okt. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
En cuki vagyok! :) Bocsika.
2020. okt. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik sem vagyok, de biztos vagyok benne, hogy tartottak már annak mások, mert amúgy a kommunikációm elég nyers tud lenni.

(6. választ jelöltem.)

2020. okt. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Bejelöltem volna "Igen, nőként az vagyok és gyerekkorom óta ilyennek neveltek"-et, vagy a "Igen, nőként az vagyok, de külső körülmények miatt lettem ilyen"-t, de én magamtól vagyok ilyen.


Az érzelmes dolgokhoz annyi közöm van, mint egy aranyhalnak az atomfizikához.

Viszont egy munkahelyelvesztés vagy hasonló, nem érzelmi szempontból már érdekel.


Emlékszek pl, hogy mikor 11.-ben bibliaismeretből feleltem Ézsau és Jákob történetéből, s a tanár megkérdezte, hogy Rebeka vajon miért Jákobot segítette. A válaszom meg az volt, hogy Jákob biztos jobban rászolgált, biztos ügyesebb, segítőkészebb volt, stb. Vagy Rebeka látta, hogy ő alkalmasabb volt a megáldásra, mint a bátyja. Erre meg a tanár azt mondta, hogy ritka az ilyen válasz, pláne lányoknál. :) A "helyes" válasz az lett volna, hogy Jákobott jobban szerette.

2020. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!