Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyerekhangok tolerálása...

A gyerekhangok tolerálása megszokás kérdése?

Figyelt kérdés

Kisgyerek koromtól kezdve megszoktam más kisgyerekek hangját. Az utca tele volt a kortársaimmal. Később a nálunk kisebbek ugyanúgy ott játszottak, ahol mi játszottunk. Mindig volt labda pattogás, kacarászás, sikongatás az ablakom alatt. Úgy tudtam olvasni mellettük a Harry Pottert, mintha síri csend lenne. Sőt, az volt gyanús ha valóban elhallgattak kint a gyerekek, mert azt jelentette, hogy késő délután van már, én meg egész nap olvastam. Felnőttként panelban kezdtem lakást bérelni. A szomszédnak két ovis lánya volt. Ha a fürödtek, akkor hallottam ahogy pancsolnak, játszanak. Néha az is átjött, ha mesét néztek. Némelyiket fel is ismertem. Valahol tömbben volt egy kisbaba is, sokszor hallottam a hangját. De legtöbbször sem a lányokat, sem a babát nem fogtam fel tudatosan.


A fent leírtak miatt gondolom úgy, hogy egyszerűen megszoktam. Viszont nem tudom elképzelni, hogy létezik olyan hely az országban, ahol az ember nem szokik hozzá a gyerekhangokhoz. Mégis úgy látom, a legtöbben nem bírják. Mégsem a megszokáson múlna?



2021. márc. 22. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Ki kell műttetni a hangszalagjaikat.
2021. márc. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ember függő, sőt, hangulattól is. Én például felváltva tartom megnyugtatónak és elviselhetetlennek a szomszédok zörejeit.
2021. márc. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem. Olyan helyen lakom, ahol suli, ovi, bölcsi van egymás mellett, a suliba konkrétan belátok, ahogy az ovi udvarra is. Nem szeretem a gyerekeket, mégsem zavart soha a hangjuk. Sok gyerek sikoltozása egyszerűen háttérzaj. Mint mondjuk a tévé, ami zsizseg a háttérben.


Na de ha a boltban van egy szem gyerek... ha bömböl, nyilván rohadt idegesítő, de még az is felcsesz, ha hangosan pofázik valamit az anyjának. Zárt térben lenni egy gyerekkel... én sírnék az idegtől.

2021. márc. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!