Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék leszokni egy...

Hogyan tudnék leszokni egy kb.10 éve tartó rossz szokásról?

Figyelt kérdés

16 vagyok, kb. 6 éves koromtól kezdődött.


Az a rossz szokásom, hogy a kezemen, a körmöm melletti/feletti/alatti részt kaparom.

A hüvelyk, a mutató és a kisujjamról szoktam.


Ami miatt le akarok szokni:

- nagyon csúnya így az ujjam


-van, hogy annyira kikaparom, hogy kivérzik


- fáj


- hallottam, hogy így az idegeket tönkre teszem az ujjaimban és később már nem fogom tudni mozgatni az ujjaim.



Már próbálkoztam ragtapasszal és cellux-szal leragasztani az ujjam, de mivel suliba járok, ezért le kell szednem. Hülyén néznék ki úgy. Nyáron is próbálkoztam ezzel, hogy kék ragasztó szalaggal letapasztottam az ujjaim. De amikor fürdésnél levettem, akkor azt vettem egyszer csak észre, hogy megint kaparom. Lehet, hogy ez tudatos vagy mi?



2019. dec. 1. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Na ehhez kell a pszichológus. Belül kell átirányatni és átrendezni a dolgokat, nem kívül kínlódni ragasztószalaggal meg ilyesmivel.


Egyébként ha érdekel, nézd meg a kényszercselekvések c. szócikket a neten. Ez is az.

2019. dec. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
63%
Kollégám ugyanezt csinálja. Rohadt idegesítő.
2019. dec. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!