Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Élnétek a 19. század első...

Élnétek a 19. század első felében, a Reformkorban? Ha lenne időutazás visszamennétek oda élni?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon tetszett ez a korszak már kiskorom óta, ilyenkor élt Petőfi, Kossuth, Görgey. Ilyenkor lázadtunk fel a Habsburgok ellen.


Mindenhol forradalmi hangulat, fejlődés, és pezsgés volt.



2021. márc. 23. 00:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Én a reformkorban nem feltétlen, viszont a Kiegyezés- kori Osztrák-Magyar Monarchiában nagyon szívesen élnék. Határtalan gazdasági fejlődés, talán Magyarország egyik aranykora volt. Budapest gyakorlatilag akkor vált nemzetközileg is jelentős világvárossá. Erős középhatalom voltunk, elég nagy kiterjedéssel.
2021. márc. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

#1 és meghalnál egy erősebb megfázásban vagy kolerában.


Mondjuk nagyon nem mindegy, hogy melyik társadalmi réteg tagjaként. Az elitnek akkor biztos jó lehetett, de az egyszerű emberek élete szenvedés volt.

2021. márc. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Ki van zárva.

Kötelező férjhez menni, konkrétan nincs női higiéniai termék, belehalsz a szülésbe, választójogod sincs természetesen, ha hat osztályt elvégzel az iskolában, az már jónak számít.


Ma sem tökéletes az élet, de sokkal jobb, mint akkoriban.

2021. márc. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

1-es vagyok: Én úgy gondolom, az Osztrák-Magyar Monarchiában Magyarország erősebb volt és jelentősebb hatalmi tényező, hatalmas népességgel. Én azt mondom, hogyha Magyarország 67'-ben nem egyesült volna Ausztriával, akkor még hamarabb szétesett volna, mint ország, még jóval 1920 előtt.


Magyarorszég egyedül sokkal nehezebben tudta volna visszaverni a nemzetiségi törekvéseket. Abban a korban igazi mintaállamnak tartom A Monarchiát és szerintem működöképes államalakulat lett volna, ha a nemzetiségek önzés helyett a kompromisszumot látják meg egymással.


Illetve az orosz medve fenyegetését lehet távol tartotta volna a Monarchia léte. Sajnos a nyugati hatalmak szét akarták zúzni Ausztria-Magyarországot.

2021. márc. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Inkább utaznék két évszázadot előre az időben.
2021. márc. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
56%

#3 Ha a 48-as forradalom sikerrel járt volna, Magyarország lett volna a világ első országa teljes női egyenjogúsággal.


Higiéniai termékek és oktatás mondjuk necces, de érdemes figyelembe venni, hogy csak ilyenkor kezdett kialakulni a modern, iparosodott társadalom.


Kínában pl. már a középkorban is gyártottak vécépapírt, a császári családnak illatosítottat is.


Lehetséges, hogy egy sikeres forradalom idővonalában Szendrey Júlia, Déryné, és társaik összedobták volna a világ első papírbetétgyárát az 1850-es években.

2021. márc. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát nekem is tetszik a korszak, de mégis lövöldözés van, emberek halnak meg. Ezért talán maradnék a XXI. században.
2021. márc. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én élnék akkor, bár én is inkább a XIX. században.



Az élethossz nem minden és most is szenvedünk, csak máshogy.

2021. ápr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy mindenki betegségekkel stb. jön, érdemes lenne korunk "civilizációs" (szerintem egyertelműen az iparosodás által kiváltott) betegségeit is számításba venni... így már kicsit árnyaltabb a kép... senki se mondja, hogy "jobb" volt akkoriban... de én pl. azt se mondanám hogy most "jobb". Betegség, halál, szenvedés volt, van, lesz a világban... Háborúk: az egész évszázad legkomolyabb balhéja 48/49 volt, vessük már össze a XX. századdal... itt viszont teljes meggyőződéssel állítom, hogy JOBB kor volt az... egyszerűen nem volt cél az ellenség teljes elpusztítása. Eszközeink se voltak hozzá - szerencsére!


A kérdésre visszatérve, Magyarország kimondottan rossz, elmaradott helyzetben volt akkoriban... nem véletlenül alakultak ki reformtörekvések... ezzel együtt állati izgalmas lehetett! Petőfi módjára begyalogolni az országot, meglátogatni az őseimet 8 különböző helyen, legalább ennyi társadalmi státuszban és nemzetiségben... én befizetnék, 1 évre mondjuk :)


Többre nem, de ha ezt vesszük, szerintem képtelen lenne bárki 1 évnél bármilyen másik korban többet eltölteni. Gondolj bele, teljesen más élettapasztalatok, információk... nem is biztos, hogy értenéd, mit beszélnek... műveltebb közeg ki is nézne ha nem tudsz latinul...

2021. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Aranyos ez az osztrák-magyar nosztalgia de ha finoman fogalmazok is a róka fogta csuka esete... mi nyílván nem tudtuk őket elmagyarosítani, pedig ez lehetett volna az egyetlen értelmes kiút... ezek mindig a németekhez húztak, pedig nélkülünk 2 fillért nem ért volna Ausztria... volt is egy mondás hogy a magyarokon kívül csak a Habsburgokat érdekli a Monarchia. Hát így.

Ha valami csoda folytán 48/49-ben kiszabadulunk a halálos ölelésből, a század végére ugyanolyan jó helyzetben lenn volna az ország, az adottságaink és a tehetségünk miatt. Akkoriban a nemzetiségek (Habsburg is még ki tudja milyen külső erők általi) heccelése se ment még annyira. Rengeteg szlovák harcolt a mi oldalunkon de a többieknél is vegyes a kép. Kisebb balhék biztosan lettek volna, meg előbb utóbb a magyarok is beláttak volna hogy kell kollektív jogokat biztosítani... ahogy akárhol Európában megtörtént volna. Trianon passz, de ha azt feltételezzük, hogy nem csak a nemzetiségek állítólagos elnyomása, hanem az elcseszett németbarátságunk miatt is kaptuk: megint nem egyértelmű a kép! Lehet, hogy nem raknak büntibe az elvesztett háború után se. Már ha egyáltalán a vesztes oldalon lépünk be, ami közel sem biztos :)

Egy szónak is száz a vége, Ausztria csak púp volt a hátunkon, mindig is.

Ne azt nézd, hogy ma fejlettebb ország, mert ennek egyetlen oka hogy 1955-ben kivonultak a szovjetek onnan.

2021. ápr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!