Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hívják magukat szabálykö...

Miért hívják magukat szabálykövetőnek azok akiknek tökmindegy az adott szabály és nem érinti őket? Hiszen nem is követnek semmit.

Figyelt kérdés

Néztem celebek videóját novemberben hogy ők szabálykövetőek.

De aztán mondták hogy ja de ők amúgyis mindig alszanak 8-kor, ha mégsem akkor van kutyájuk, van nagy kertjük ja meg az erdő is ott van 5 percre.

Tök unszimpatikusak lettek ettől.

Én is szabálykövetőnek tartom magam, de én tényleg, mert nem szoktunk 8-kor aludni, mégis betartjuk, még ha nem is öröm értelemszerűen. De amikor jönnek nagyképűsködni az ál "szabálykövetők", az kifejezetten ellenszenves.


2021. márc. 23. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Azért, mert betartják a szabályokat.
2021. márc. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Én azt olvasom ki, hogy

- irigyled azokat, akik jobban élnek nálad

- összekevered az "otthon maradok" kategóriát az "alszok" kategóriával

- bár tudod, hogy járvány van, és ha követed bármilyen szinten a híreket, vagy van orvos ismerősöd, tudod, hogy ami eddig volt, az játék volt ahhoz képest, ami most van. Ugye ezt csak feltételezem, hogy tudod, de lehet nem tudod. Ha meg tudod, akkor 100%, hogy nem fogod fel, tehát alkalmazható Halon borotvája.



Én otthon maradok este 8kor. Hajnali 1ig fenn vagyok. Nem tartom magam szabálykövetőnek, mert rengeteg felfedezésem úgy történt meg, hogy a dobozon kívül gondolkodtam, de a járványügyi szabályokat betartom és fontosnak tartom, hogy más is betartsa.

2021. márc. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tipikus Ti gondolkodásmód van a kérdésben. Pakolod egymásra az igaz-hamis állításokat és ha egy hamisat találsz, rögtön borul a rendszer.


xxTP?

2021. márc. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem, csak csalódtam az illető celebekben, és soha többet nem nézek tőlük semmit, mert undorodom ettől. Nem szimpatikus nekem ez a dolog. Én is betartom a szabályokat, de nem figurázom ki azokat akiknek nehézséget okoz. Nekünk is van kertünk, és nagy házunk, úgyhogy az a béna szerencsétlen gyakorin élő irigyező barom akkorát tévedett mint amekkora az egója (nagyot).
2021. márc. 23. 11:11
 5/12 A kérdező kommentje:
Azok akik olyannal kérkednek ami őket nem érinti, azoknak a lelkierejét veszik el akik komolyan betartják pedig őket érinti. Ezért úgy gondolom hogy az ilyenek okozzák a kihágásokat. Mert provokálják a kevésbé szerencséseket. Undorító. Ja és káros.
2021. márc. 23. 11:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Provokál?

Otthon marad és azt mondja, hogy te is maradj otthon.


Ebben provokációt találni... menj pszichológushoz, neked bajod van, amit nem veszel észre.

2021. márc. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Neked van bajod elképesztően sötét vagy szerintem te még pszichológust se találnál sikítva menekülnének előled.


Leírom lassan, te szerencsétlen:


BETARTJUK A SZABÁLYOKAT.

AZ UTÓBBI 3 HÉTBEN CSAK ÉLELMISZERBOLTBAN VOLTUNK.


Elnézést másoktól hogy nagy betűkkel írtam, de félek ügyeletes hülye vérben forgó szemekkel fog beskatulyázni oda ahová nem tartozok.


Abban találok provokációt amit említettem a kérdésben ha tudnál olvasni már átjutottál volna rajta: Akit nem érint az illető szabály, az nem szabálykövető hanem kívülálló. Ne büszkélkedjen azzal hogy ő bezzeg szabálykövető mert nem az. Az a szabálykövető, akit ÉRINT a szabály és betartja.


Aki pedig nem érzi azt hogy ezzel nem illik menőzni mások rovására, az forduljon pszichológushoz, pl te.

2021. márc. 23. 12:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Érinti őt is a szabály, de megtanult alkalmazkodni hozzá. Én is jobban érzem magam, ha megtalálom a jó dolgot a rosszban, esetleg megosztom másokkal, hogy minek örülök.

Az igaz, hogy akik rossz helyzetben vannak, azok még rosszabbul érzik majd magukat, de a lehetőség pl kirándulni tényleg mindenkinek adott. Nem mindenkinek 5 perc, de akkor is. Normális életben is van akinek jobb és van akinek rosszabb. De erre nem megoldás, hogy akinek jó, az ne beszéljen.

Te nem vagy szívesebben olyannal, aki pozitívan látja a világot?

Szabálykövetők ők is, mert nem mennek ki 8 után. Vonatkozik rájuk is ez a szabály, és ők betartják ergo szabálykövetők. A szabálynak nincs benne, hogy mennyire nehezen lehessen betartani.

2021. márc. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem érinti a szabály mert eddig sem ment ki este. Kívülálló, ne menőzzön ezzel. Ez olyan mintha az 1 éves gyerekemet dicsérném milyen szépen betartja a kreszt, ő aztán sosem lépi túl a sebességhatárokat.
2021. márc. 23. 13:05
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Mivel az egy éves gyermeked nem vesz részt a forgalomban, rá nem vonatkozik a szabály.

Ők, mivel magyar állampolgárok, vonatkozik rájuk.

2021. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!