Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hosszú idő óta foglalkoztat a...

Hosszú idő óta foglalkoztat a szabadság és az autonómia gondolata ? Mit gondolsz, mennyire lehet életében szabad egy ember. Hogy minél kevesebb embertől/ körülménytől/ hatástól függjön. Elérheti az ember a totális szabadságot ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 15:32
A kérdező szavazást indított:
Szabadok vagyunk, autonómak és függetlenek, mindenkinek megvan a szabadsága, azt tesz, amit akar
A szabadság csak egy illúzió, amíg ennyi minden hatás befolyásol minket, meg szabályok, nem lehetünk szabadok
9 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Milyen tekintetben?

Mert ugye amíg szükségleteink vannak, meg fizikai korlátaink, addig de facto nem tehetjük azt, amit akarunk.


Számomra a szabadság a függetlenséggel egyenlő, azt pedig ebben a világban anyagiakkal lehet megteremteni, hogy megszabaduljunk a pénzszerzés kényszerétől.

2020. dec. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És hogy lehet valaki független anyagilag, érzelmileg, intellektuálisan, azaz minden szempontból ? El lehet érni ezt az állapotot ? Szerintem ez maga a Megvilágosodás.
2020. dec. 30. 16:00
 3/19 anonim ***** válasza:

Minden szempontból nem lehetsz, és nem is leszel független.

És szerintem nem is cél szigetként létezni az élet tengerén, hiszen akkor kivonod önmagadat abból, ami élet.


Célszerű viszont függetlenedni a kényszerítő körülményektől: pénzkeresés, betegségek (erre ugye az egészséges életmód, mint megelőzés a legjobb módszer), a negatív, lehúzó, rosszindulatú emberek, a rossz, téged nem érintő hírek és a politikai sárdobálás.

2020. dec. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Kétfajta függetlenség van. Az egyik a belső, amikor bármilyen körülmény vesz körül, bárhol vagy és bármit csinálsz, független vagy a külső hatásoktól. A másik a külső, amikor bármit csinálhatsz, mert annyi pénzed van.


Persze hogy el lehet érni. Arra is gondoltam, mi van ha hatalmas katasztrófa, háborúk vannak. Egy kisebb, semleges szigetre vagy országba kell költözni, ott egy faluba, megtanulni öneltartónak lenni teljesen, és családot is alapítani, barátokar telepíteni a közelbe.

2020. dec. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én ezt úgy értem, hogy a saját magam ura legyek. És sajnos sok korlátozó ember, körülmény van. Aki feladja a szabadságát, nem is érdemli meg azt.
2020. dec. 30. 16:13
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, kérdező: tulajdonképpen önuralomra vágysz?
2020. dec. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az, hogy szeretnék az életemben mindent kontroll alatt tartani és iranyítani. (NEM MÁSOKAT!! ez nagyon fontos)
2020. dec. 30. 16:20
 8/19 A kérdező kommentje:
Ha valamit nem tudok kontrollálni, vagy nem úgy sikerül, ahogy akartam, akkor nagyon ideges tudok lenni, van olyan is, amikor törni-zúzni tudnék, de ez szerencsére ritkán van. Én saját életemez akarom 100 %-osan kontrollálni, nem a másik embert, ez is fontos.
2020. dec. 30. 16:22
 9/19 A kérdező kommentje:
Egyszerűen frusztrál, ha kicsúszik a kezem közül az irányítás, ha életem hajóját nem én kormányozom, hanem valaki más veszi át annak irányítását, ilyenkor nagyon dühös tudok lenni, káromkodok, és tombolni tudnék.
2020. dec. 30. 16:24
 10/19 anonim ***** válasza:
Az érzelmeid egyértelműen mondják azt, hogy meg kell tanulnod elengedni a kontrollt.
2020. dec. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!