Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy amióta a...

Normális, hogy amióta a járvány tart otthon vagyok home officeban és sehova nem mentem el és teljesen jól érzem így magam otthon de a legtöbb ember viszont egy hét után nem bírja?

Figyelt kérdés
Miért van ez? Velem van a baj?
2021. márc. 23. 11:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
54%

Az a helyzet, hogy kertes hazban siman feltalalom magam annyira, hogy ne viseljen meg a jarvany, 30 napbol 20at itthon vagyok egy honapban, mert ezt nem lehet home officebol vegezni, de teljesen jol vagyok, nyugodtan elvagyok, teszek-veszek, kerteszkedek, nagyokat setalunk a kutyaval.

Ugyanezt egy panelban nem tudnam, ott bekattannek en is, pedig nincs igenyem a tarsasagra meg a hetvegi bulikazasra.

2021. márc. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
73%

Együtt érzek veled, hasonló helyzetben vagyok. Nyáron egy keveset be kellett járnom, a home office után igazi kínzásnak éltem meg, ha mindenáron muszáj lesz újra bejárni a járvány után, akkor gondolkozok hogy váltanom kéne és olyan állást keresni, ahol "békeidőben" is működne.

Én szeretem az otthonom, a kertben van bőven tennivaló, néha az erdőbe elmegyünk azért kirándulni, de örökre kibírnám így, sőt örülnék ha örökre így maradna.

Sokak szerint elmebeteg vagyok emiatt. :D

2021. márc. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó, egyet értek veled.
2021. márc. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
Lehet nem is lány a kérdező...
2021. márc. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
75%

Ez a kérdés bennem is folyamatosan megvan.



- A home officet imádom. Bár nem is 100%-osan kötelező, előző helyemen október végéig bent rohadtunk, tehát nem 1 éve vagyok otthon heti 5 nap. De a 100%-os HO-t is imádom.

- Proginfón vagyok estin, a távoktatást is imádom.

Ez a kettő annyi plusz időt ad, hogy az elmondhatatlan.


Ami a szabadidőt illeti.

Az átlaghoz képest eleve otthonülősebb vagyok.

Amit szeretek csinálni, annak 60%-át most is megtehetem, azaz: futás, bicajozás, túrázás barátokkal találkozás egymásnál, barátokkal találkozás parkokban, sétálva. Amúgy edzek otthon is.

Sőt, ha heti 5 nap be kellene járni az irodába, heti 3-4 nap a suliba, hiába lennénk "szabadok", ezekre semmi időm nem lenne, most meg van!



Az, hogy picikét hiányzik az uszoda, falmászóterem, kocsma, az eltörpül amellett, hogy mennyire kényelmes, hogy nem megy el napi 2-2,5 óra utazással, fél óra plusz reggeli készülődéssel.



Néha vagyok bent az irodában és barátokkal, családdal is találkoztam, amíg nem robbant be a brit mutáns. Amióta berobbant, inkább magányosan futok, bicajozom. De végképp nem érzek bezártságot. Igazából magányt sem, pedig egyedül lakom.



28N

2021. márc. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Az a durva számomra, hogy eddig senki nem említett mozit, színházat, koncerteket (nem Sziget és tsai), kiállításokat, múzeumot...
2021. márc. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
68%

16



Mert aki továbbképzi magát, vagy otthon rajzol, fest vagy félmaratonra készül vagy teljesítménytúrákra jár vagy neveli a kutyáját (normálisan és tanítja is) vagy kiskertje van, az egy műveletlen tuskó és 'szomorú', hogy ilyen műveletlen? Durva, hogy ilyen műveletlen emberek vannak, ugye?

2021. márc. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
67%

#16

Én örülök hogy a múzeumok zárva vannak, mivel az egyikben dolgozok és így nem kell bejárnom. Nyáron nyitva voltunk, a kutya nem jött (látogatók), rekordveszteséget termeltünk. Egyelőre ugyanaz a helyzet, minek nyitnánk ki? :D

2021. márc. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
67%

#16

Ja, a többire meg: Mozit utálom mert én csendben és kényelmes helyen szeretek filmet nézni ami tömegben lehetetlen, színházba nem igazán lehet bejutni amúgy se, most végre legalább az online előadások elérhetőek, koncertek tényleg hiányoznak valamennyire, de eddig is évente-kétévente jártam, szóval még megvagyok nélküle.

(12 & 18 voltam)

2021. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
86%
Én azt nem értem soha, hogy ilyen kérdéseknél miért sorolja fel rögtön mindenki, hogy “ahhhhh én feltalálom magam, tudok itthon nyelvet tanulni, jógázni, futni, kertészkedni, olvasni, kötni stb”... Volt, hogy én is leírtam hozzászólásban vagy kérdésben, hogy nem érzem jól magam a jelenlegi helyzetben, nem szeretem a távoktatást és a home officet, nem szeretek már itthon lenni, úgy érzem bekattanok stb. és akkor is meg kellett hallgatnom az előbb idézett mondatokat és le is lettem cseszve, hogy hogy lehetek ilyen élettelen, miért nem tudom feltalálni magam, csak lusta vagyok, miért nem kezdek el egy új hobbit otthon stb. Holott a kettőnek semmi köze nincsen egymáshoz. Én egyedül élek, itthonról tanulok és dolgozom, az elmúlt évben összesen kb. 2x találkoztam a barátaimmal és a családommal, a bolton és hasonlókon kívül igazából nincsen hová menni. Biztos velem van a baj, de én valahogyan nem érzem magam kevésbé egyedül, nem érzem magam kevésbé magányosan attól, hogy pl. nyelvet tanulok, olvasok vagy elmegyek futni.... Le tudom foglalni magam, eltelik az idő, elvagyok, de attól még nem érzem jól magam és ingerszegény az életem. Ez zavar, mert tényleg bezárva érzem magam, mindenféle lehetőségtől megfosztva (persze erre is megkapom, hogy “hÁtDEMiérTneMTalálKozTOK”, “NIncsIsKaRANtén”, “HáTDeKiLEHeTmennI”). Nem értem. Nekem nincsen vele bajom, ha valaki jól érzi magát ebben a helyzetben, mert elhiszem, hogy valakinek ez előnyös, valakinek tetszik stb. megértem. Szerintem ez is teljesen normális. Csak fordítva nem tapasztalom ezt a fajta megértést és sokan kikiáltanak hülyének, életképtelennek és mindenféle gyilkosnak, aki nem bír megülni a seggén és nem fogja fel, hogy járvány van.
2021. márc. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!