Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon mennyi az a...

Magyarországon mennyi az a minimális összeg amiből havi szinten meg lehet élni szerinted?

Figyelt kérdés

Te mennyből élsz?


Mennyiből szeretnél megélni?


Milyen igényű vagy?

Nagy?

Közepes?

Kicsi?



2021. márc. 25. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kérdésre nem lehet válaszolni.

Egyrészt nem mindegy, hol élsz - BP, vidéki város, kis falu -, saját ház, lakás, bérelt valami, mekkora, ahol élsz.

Másrészt az, hogy milyen igényü valaki, az sem eldönthetö, van, aki szerint egy családban fejenként egy szoba luxusigény, másnak meg ez a minimum, ugyanez érvényes az evésre is, van, aki szerint a párizsis sezndvics sajttal már nagy igényre vall, másnak meg a minden nap színhús még csak az alsó határ.

2021. márc. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Mármint bér? Vagy egy háztartásban egy főre jutó összeg? Nagyon nem mindegy, ezért is torzítja a képet, amikor csak bérekről beszélnek.


Ha egy egyedülálló, egyedül élő ember keres 250-et, akkor magasabb életszínvonalon él, mint egy 3 gyerekes család, amiben a szülők együtt keresnek 1 millát. És itt még a pelenkától a tankönyvekig semmi speciális dolgot nem számoltunk.

2021. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek akik 54 ezerből kénytelenek megélni, és meg is tudnak. Az más kérdés, hogy milyen minőségről beszélhetünk...


Szerintem ha csak magadra költesz, akkor nettó 180-200, ha párban vagytok, akkor már 300, de inkább 400. Ebből következik, hogy ha gyerekek is vannak, akkor 500 nettó.

2021. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 Ez igaz,erre hirtelen nem is gondoltam,köszönöm.



Esetleg akkor azt is megkérdezném ki hol él BP, vidéki város, kis falu -, saját ház, lakás, bérelt valami, mekkora, ahol élsz?


#2 Egyetértek.

Leginkább egy fő megélhetésére gondoltam, például aki egyedül él.

2021. márc. 25. 11:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy 20 éves téglalakásban lakunk. Feleségem, két gyerekem és én. 600 ezer forint a havi bevételünk. Autónk nincs (nem jó a szemem és nem lehet jogsim). Budapesten lakunk. VAn két nyugdíjelőtakarékosságunk. Nincs nagy igényünk. Megélünk.
2021. márc. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok, azért is hoztam a példát, mert én egyedül vagyok, és keresek 220-230 körül, és úgy érzem, hogy jó helyzetben vagyok. Drága kaját veszek, soha nem kell gondolkodni rajta, megengedhetem-e magamnak, megvehetném-e, amit szeretnék. Tudok takarékoskodni is, van tartalékom, még a járványhelyzet és az őrült áremelkedések ellenére is.


Ha nagyon szorulna a hurok, akkor kb. egy 100-ast le lehetne ebből vágni, és még mindig lehetne működni. Olcsó kajával, félretett pénz nélkül meg tudnék lenni havi 130-ból, ha muszáj lenne. Talán még kevesebbel is.


De ez így egy főre igaz, többfős család, más igényekkel másként működik. És semmiképpen nem ideális, ha az ember a minimumon él, zsíros kenyéren meg szakadt ruhában.

2021. márc. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nettó 240.


Így több mint jó, hogy még nem költöztem külön szüleimtől (nagyobb családi ház nem messze a belvárostól, egyelőre ezért nem tartom sürgősnek), tudok félretenni bőven -jelenleg saját autóra - még úgy is, hogy beszállok a költségekbe.

Ha saját albérletet kellene fenntartanom, az már kellemetlenebb lenne, de úgy is kijönnék ennyiből.


Nincsenek nagy igényeim, semmi luxus vagy ilyesmi, de az határozott célom, hogy ne kelljen filléreskedni mindenen, meg valamennyi a hobbijaimra is maradjon.

2021. márc. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az kimaradt, 7-esből hogy vidéki nagyváros, és 24 vagyok.
2021. márc. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem is kell, hogy legyen bármilyen bevételed - a "politikai elit" szerint. Ők pl. "nulla forintból" úgy élnek - mások nyakán, - mint "Marci Hevesen"!
2021. márc. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem kéne hiteltörlesztőt fizetni akkor megélnék havi 150 ből rezsivel együtt, nem nagy lábon
2021. márc. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!