Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet a lelkiismeret...

Hogyan lehet a lelkiismeret furdalást elmulasztani/elfelejteni ami okozza?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogyan lehet elegendni ezeket a dolgokat?

2021. márc. 25. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben úgy szokták, hogy megmagyarázzák maguknak miért kellett azt tenni amit és ezzel fel is mentik magukat.
2021. márc. 26. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jóvá teszed ami a lelkifurdit okozza.
2021. márc. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit tettél, megosztod velünk?
2021. márc. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akit érdekelne a sztori írjon rám privátban elmesélem.
2021. márc. 26. 14:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél más. Valakinél egy viszonylag kis dolog miatt is komoly lelkifurdalás van. Másnak meg pl egy gyilkosság miatt is semmi. Nem kell feltétlen pszichopatának lenni, de mindenki más.

1-es: A gyilkosságot is meg lehet magyarázni. De lehet, hogy maga az indok is bődületes hülyeség.

2-es: Gondolom egy nagyjából egyenértékű valamivel kell jóvá tenni. A gyilkosságot pl azzal, hogy megmentesz valakit a haláltól? Lehet, hogy valakinél működne ez, de attól ez csak az adott személy lelkében ütné ki a rossz cselekedetet.


Érdemes lehet elfogadni, hogy mindannyian teszünk rossz dolgokat. Engem pl egy időben komolyan zavart az, hogy az életünk során hány embernek okozhatjuk a halálát, tudtunkon kívül. Ilyen pillangó hatás féle dologra gondolok. Bármivel. Azzal, hogy az útra rúgok egy kavicsot. Semmiségnek tűnik, de ha mondjuk egy balesetet okoz? Vagy itt a vírus. Ha meg vagy fertőződve (de nem tudsz róla), és így sok embert megfertőzöl. Hányan halhatnak meg emiatt? Az állatokról inkább nem is beszélek. Nem vagyok buddhista vagy ilyesmi (mert náluk nagyon figyelnek, hogy ne öljenek meg állatokat ha lehet), de hány rovarra lépünk rá, amik hasznosak? Én egy időben ezen komolyan stresszeltem, és még most is előjön néha. Ha biciklizek, és látok egy hernyót (ilyen feketéset), akkor kikerülöm. Nem mondom, hogy mindig sikerül, mert nem nem vehetek észre mindent. Ha átmentem egyen, akkor elég szarul esett. Egyből elkezdtem agyalni ezen, és elég nagy bűnként éltem meg. Aztán nagyjából elfogadtam, hogy nem aggódhatunk minden miatt. Valahogy el kell engedni.

2021. ápr. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!