Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elkövettem egy hibát régebben,...

Elkövettem egy hibát régebben, de már nem tudok bocsánatot kérni miatta. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 éve volt egy fiatal, korombeli lány, aki segítséget kért egy másik névtelen oldalon. Depressziós volt és vagdosta magát. Ezt megpróbálta eltitkolni, viszont egy este, amikor az ágyban fekve már majdnem elaludt, az anyja bejött a szobájába és észrevette a vágásokat a félig kilátszó alkarján. Megdöbbent és nagyon dühös volt a lányára. Ezért a ő tanácsot kért egy posztban, hogyan magyarázhatná el a szüleinek a lelki problémáit.


Abban az időben nekem is mentális problémáim voltak több dolog miatt az életemben, de ez egyáltalán nem jogosított fel arra amit tettem: előítéletes és rosszindulatú kommenteket írtam. Már nem emlékszem, konkrétan mit, de közte volt, hogy szánalmas az az ember ezzel aki vagdossa magát, és ne tegyen úgy, mintha rosszul esne neki a szülei felháborodása, amikor bizonyára figyelmet akart és direkt mutatta meg a vágásokat, csak megpróbálta véletlennek álcázni.


Biztos, hogy nem volt igazam. Nagyon szenvedhetett, én pedig csak még egyet belerúgtam. Összeszorul a szívem amikor visszagondolok rá. Nem tudom, miért tettem. Rajta tölthettem ki a frusztrációmat. Jobbnak akartam érezni magamat valakinél. Kivetítettem rá az önutálatomat. Ha visszamehetnék az időben, soha nem tennék ilyet.


Később megpróbáltam visszakeresni a posztot, hogy megírjam, sajnálom, ostoba voltam és mindenben tévedtem, de nem találtam. Törölték. Már nem tudok bocsánatot kérni, pedig bűnös vagyok. Rosszat tettem, de nem tudom se jóvátenni, se bevallani. Nagyon sajnálom. Próbálok úgy gondolni rá, hogy amikor ugyanabban az időszakban engem bántottak és boldogtalan voltam, az volt a büntetésem érte. De nem igazán hiszek a karmában és még mindig rossz a lelkiismeretem.



2021. márc. 3. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Már a bűntudatod elég vezeklés, mást is nem nagyon tehetsz.

Nyugtasd magad azzal, hogy biztos nem dícsértek meg érte, és volt, aki pozitívan kommentelt.

2021. márc. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
5%

Semmit.


Aki nyomorult, az nyomorult is maradt.

2021. márc. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

De aranyos vagy. :-) Hidd el, hogy bőven elég, hogy megbántad azt, amit tettél!

Ennél nagyobb hibákat is elkövetnek az emberek.

Ő már lehet, hogy nem is emlékszik rá.

Tedd le ezt a súlyt, amit cipelsz!

Ha esetleg vallásos vagy, akkpr mondj el azért a lányért egy imát, és ezzel lépj tovább a történteken! :-)

2021. márc. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen megértőek vagytok :)


#1: Igen, szinte mindenki leszólt a véleményem miatt és a lány is megcáfolt az érveivel. Nyilván ha én lettem volna az egyetlen hozzászóló, vagy mindenki olyanokat írt volna, mint én, nagyobb nyomot hagyott volna benne. Persze ettől még nem szabadott volna azt tennem, és visszacsinálnám ha lehetne.


#3: Nem vagyok különösebben vallásos, de már sokszor kívántam és reméltem, hogy megkapta a segítséget ami kellett neki és most már boldog. Talán jó is, hogy lebukott az anyukája előtt, mert így hamarabb juthatott hozzá valamiféle támogatáshoz, pl. pszichológushoz.

2021. márc. 3. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!