Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az életben a rossz dolgok...

Az életben a rossz dolgok jelentős része azért történik velünk, mert nem tudunk nemet mondani ? Ti tudtok nemet mondani ?

Figyelt kérdés

Csomóan maradnak egy rossz, bántalmazó párkapcsolatban, mérgező barátságban, aki mindig le akar uralni és megbánt valamivel, vagy egy rossz munkahelyen, ahol trágya a fizetés, a kollégák meg elviselhetetlenek.


Vannak, akik nem képesek változtatni, nemet mondani egy rossz helyzetre, szituációra. Nem azt mondom, hogy mindenre nemet kell mondani, de sokmindenre.


Én például megtanultam, ha mindenre igent mondasz, kihasználhatóvá válsz és eltaposnak, meg kell húzni a határainkat.



2021. márc. 19. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
A családi kapcsolatok kategória 90 százaléka csak erről szól.
2021. márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak nem tudnak nemet mondani sokan, hanem nincs önbecsülésük, tiszteletük saját maguk felé se.
2021. márc. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére ilyen drasztikus példával nem tudok szolgálni, de az anyukám és az apukám sem tud nemet mondani. Sokat dolgoznak, sokszor bájolognak olyanoknak akiket nem is kedvelnek. Hála az égnek én nem ilyen vagyok, nyugodt szívvel mondok nemet. Tudom, hogy az intelligens emberek úgyis megértik és elfogadják, akik meg nem azokért nem kár.
2021. márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ezt én is tapasztaltam.Először is a bántalmazó kapcsolatból nem olyan könnyű kilépni de nem lehetetlen.Másodszor a mérgező barátágból könnyebb kilépni mert besokallsz és megmondod a magadét vagy leépíted finoman de mondjuk előbb vagy utóbb úgyis ki kell mond hogy végeztél és kész.Nem szokott tetszeni a másik félnek de nem fog érdekelni mikor már eleged van az egészből.Igen ha nem mondassz nemet párszor utána szolgának néznek és azt hiszik hogy te bármit megteszel nekik mert miért is ne?!Így én is voltam és végül megmondtam hogy végeztem és megkaptam azt hogy milyen szemét vagyok🤭🤭
2021. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mióta tanítom a nemet mondást, azóta főleg látom, mennyire nehéz sokaknak nemet mondani.


Egyrészt nem tisztelik magukat, nem mernek kiállni a saját érdekeikért, másrészt nem mernek "megbántani" másokat, csalódást okozni nekik.


Pedig sokkal rosszabbak a könnyen tett, de soha be nem tartott ígéretek, ráadásul a nemet mondani nem tudó ember is megbízhatatlanná válik emiatt. Ez még tovább rontja aztán a saját önbecsülését, ördögi kör.

2021. márc. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem.
2021. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!