Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is szokott érzékeny lenni...

Más is szokott érzékeny lenni a hangokra?

Figyelt kérdés
Nehéz elmagyarázni, de néha előfordul, hogy ideges vagyok alaptalanul és olyankor beszűkül a látásom, és minden hang nagyon éles lesz. Ha valaki elsétál az utcán előttem összerezzenek, vagy ha becsuknak egy ablakot akkor is, hevesen ver a szívem és izzadok is. Ez miért lehet?

2021. márc. 26. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon zavar minden zaj. Ami baj, mert zajos környéken élek. Megőrülök a zajtól sajnos.
2021. márc. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Csak, ha kellemetlen, ismétlődő hangról van szó: fúrás, és tsi.
2021. márc. 27. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Engem az zavar, ha csend van, és valami nagyon halk zaj megszólal a háttérben. Például este aludnék, de áthallatszik a másik szobából a Tv. Épphogy csak hallani a hangját, de síkideg leszek tőle. Ugyanígy ha néma csendben valaki elkezd zörögni.
2021. márc. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Fsms ***** válasza:
100%
Igen, pl tévé reklámok, hangos zene, etc.
2021. márc. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is érzékeny vagyok a zajokra. Újabban főleg a kutyaugatásra. Körülöttem lévő telkeken vagy 10 kutya üvöltözik sokszor (hol az egyik, hol a másik).

Némileg használ, ha a lakásomban füldugót dugok a fülembe és zúg a számítógép, vagy utcán ha fejhallgatóval zenét hallgatok.

2021. márc. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

09:19-es vagyok.

Lehet, hogy ez egy idegrendszeri típus, mégpedig az un. szuperérzékenység. Lehet érdemes lenne utánaolvasni.

2021. márc. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5 évig szinte sportszerűen úsztam, és az alapból is érzékeny fülemet egy kicsit hazavágta. Az utóbbi pár évben nagyon érzékeny lettem különböző hangokra, néha már annyira, hogy összerezzenek, ha valaki hozzáüti a kanalat a tányérhoz, vagy izomból "becsukja" az ablakot.
2021. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 13:12-es, miből gondolod, hogy az úszás az oka?

Ezek szerint az úszóversenyzők tipikus zajérzékenyek lennének?

2021. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy szóval nem mondtam, hogy az úszóversenyzők azok lennének😅

Voltam vele orvosnál, amikor sokadszorra gyulladt be és kiderült, hogy nem tett túl jót neki a magas klór tartalmú víz.

2021. márc. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, ok, értem, bocs, csak felületesen olvastam el. :)
2021. márc. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!