Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is nagyon érzékenyek...

Ti is nagyon érzékenyek vagytok bizonyos hangokra/tapintásokra?

Figyelt kérdés

Én a fémdörzsi súrlódó hangjától teljesen rosszul leszek.

Tapintás szempontjából pedig a bársonyos anyagoktól áll fel a szőr a hátamon.

Talán ez a két legjellemzőbb iszonyodásom, de tudnék még példákat mondani.

Tudom, hogy legtöbben a krétanyikorgástól vannak rosszul, az engem is zavar, de nem igazán "jellemzően".


2016. jún. 13. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos én is a krétások közé tartozom. Plusz az a hang, amikor megcsúszik az ember kezében a villa, és végigcsikordul a porcelántányéron... olyan érzés mintha minden csontom beleremegne.

Tapintásra nem tudnék ilyet mondani.

2016. jún. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak ha olyan ember csinálja a hangokat, vagy ér hozzám akit utálok...

Egyébként semmitől nem mászok falra.

2016. jún. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A villacsikorgás is nagyon zavar, bár nem annyira, mint a fent említett két dolog.
2016. jún. 13. 12:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, pl porszívó és a tányérok egymáshoz való dörgölése.
2016. jún. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A bársonyon kívül nekem is ezek vannak, annak szeretem a tapintását, a műselyem és a vízhatlan dzsekik hangjától és tapintásától ráz ki a hideg.

Meg ha vki slattyogósan/affektálva beszél, vagy élesen csikordulnak az s, cs hangok.

2016. jún. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Inessential ***** válasza:

2 fém evőeszköz érintkezésétől kiráz a hideg, ha csak belegondolok, már attól is.

A kréta nem zavar.

2016. jún. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van az a fekete "összetapadós" dolog, szandálokon szokott lenni, na annak a szétszedési hangjától akar leesni a fülem.
2016. jún. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Inessential ***** válasza:
Tépőzár.
2016. jún. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól vagyok rosszul, ha megkaparom a kád alját. Az nagyon fura érzés, és állandóan ráz a hideg tőle. Van az a hang is, mikor mondjuk hungarocell darabokat dörzsölik össze, és annak olyan csikorgó-féle hangja van, és akkor pedig a tarkomnál érzek valami szörnyen idegestő érzést.

Meg mikor az tépő fogak összekoccanak a szélükön, az még egy nagyon kellemetlen dolog tud lenni.

2016. jún. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hungarocell. A falra tudok mászni a hangjától, a tapintásától. Ha csak rágondolok a hátam libabőrös, az állkapcsom megfeszül.


Vannak ezek a puffasztott kukorica pelyhek, mint a Puki". Ha valaki a közelemben eszi kb. ugyanaz a hatás, mint a hungarocellnél.


És van egy, ami csak néha jön rám és nem feltétlenül ugyanannál az embernél. Néha nem tudom elviselni ahogy beszél valaki, mintha minden egyes hangja a dobhártyámat ütné. Belelüktet az egész fejem. De ez mondom, ritka és olyan embereknél is simán előjön akiknél amúgy máskor nem.

2016. jún. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!