Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érzékeny lettem a hangokra/zaj...

Érzékeny lettem a hangokra/zajra. Ez lehet valaminek a tünete?

Figyelt kérdés
Pár hónapja költöztem panelbe ahol minden áthallatszik, éjjel sincs csend mert forgalmas környék. A legkisebb zajra is dühös, ideges leszek, régen nem volt így. Forduljak orvoshoz? Ez lehet valami betegség?

2017. jan. 30. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha dühít, akkor már problémás, főleg, hogy pár hónap alatt nem tudtad megszokni. Vegyél füldugót, aludj zenére vagy meditációra. Szerintem nincs különösebb bajod, de elmehetsz vele dokihoz, ha az megnyugtat.
2017. jan. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem panelban éltél, akkor az a gond. Nem mindenki tudja egykönnyen megszokni. Ha forgalmas a környék, akkor lehet a levegő is rossz, és ez is okozhat feszültséget.
2017. febr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet kimerültség is, pl. én egész nap emberek közt vagyok, hangzavar van és folyamatosan telefonál körülöttem vagy hatvan ember. A lakhelyem is forgalmas. Így otthon, ha áthallom a szomszéd beszélgetését, már érzékeny vagyok rá. Füldugót szoktam berakni, ez megnyugtatóan hat, illetve törekszem rá, hogy sokat sétáljak a természetben.
2017. febr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!