Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A „mindenhez értő” internetes...

A „mindenhez értő” internetes észosztóknak miért nincs normális munkahelyük?

Figyelt kérdés

Nyilván kicsit provokatív a kérdés, de nem vitát akarok generálni. Már nem tudom, hányadik olyan videósban vagy internetes észosztóba futok bele, akiról kiderül, hogy gyári munkás vagy munkanélküli.


Mielőtt bárki nekem esne, nem nézem le egyik csoport sem, de az mégis ellentmondásos, ha egy mindenkit lenéző, mindent „megszakértő” ember mondjuk gyári munkás.

(érdekes módon a programozó vagy mérnök rokonaimra viszont nem igazán jellemző ez a viselkedés, interneten egyáltalán nem okoskodnak, életben is ritkán minősítenek másokat).


Nemrég kettő ilyenbe is belefutottam:


Egy 40es srác az egyik chaten gyakran elmondja, hogy ő intelligensnek tartja magát, kénytelen h-lyék között dolgozni, átlagnál értelmesebb. Tudtommal nyelvet nem beszél, és semmilyen piacképes tudása sincs, és múltkor elárulta, hogy betanított munkát végez egy gyárban.


egy másik 30 éves lány dettó: sokáig munkanélküli volt, de mégis átlagnál sokkal értelmesebbnek tartotta magát.

Sorolhatnék még youtube-os okoskodókat Turi Tamástól Czibókik (RIP), akik dacára a „hatalmas tudásuknak” nem nagyon tudtak normális munkahelyen elhelyezkedni.


Szóval az érdekelne, hogy csak én érzem-e ellentmondásosnak, hogy egy olyan emberek, akik a többség fölé helyezi magukat, képtelenek elhelyezkedni egy olyan jól fizető, normális munkahelyen, ahol nem bánnak rongyként vele, illetve a gyakorlatban nem igazán tudnak eredményt felmutatni.



2021. márc. 27. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, hogy miben nyilvánul meg az "okoskodása".

Attól, hogy valakinek nincs jó munkahelye, nem jelenti azt, hogy bizonyos témákban nincs tapasztalata, tudása.

Lehet intelligens valaki attól, hogy gyárban dolgozik, lehet hogy ő nem a munkájában, hanem a hobbijában éli ki magát.

( Gyári munkásként bemész hatkor, kijössz kettőkor, és utána a munka letudva. Szellemi dolgozóként sokszor hazaviszi az ember a munkát akár fejben, akár valósan is)

2021. márc. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy önmaga számára kompenzál ezzel.
2021. márc. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy "homo informatikus" a lelkem, így állandóan "áram alatt" van, és így könnyű "vonalban" lennie mindig:).
2021. márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2/3


én is erre tippelek.

2021. márc. 27. 11:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon előítéletes vagy. Attól, hogy valaki egy gyárban dolgozik vagy épp nincs munkája, még nem feltétlenül hülye.

Az egyetemről frissen kikerülve én sem kaptam munkát a szakterületemen, mert nem volt többéves szakmai tapasztalatom. Belekerültem a tipikus ördögi körbe: nem vettek fel, mert nem volt tapasztalatom, és nem tudtam tapasztalatot szerezni, mert nem vettek fel.

Elmentem hát dolgozni egy gyárba. Ott találkoztam egy másik lánnyal, aki szintén frissen diplomázott volt. Ő is pont úgy járt, mint én. Folyamatosan kereste a munkát, még aktívabban is mint én. Rendes volt, mert még nekem is küldözgette az álláshírdetéseket, hogy ki tudjunk törni ebből a munkából.

Ennek már vagy tíz éve, és szerencsére azóta már mindketten máshol dolgozunk, jobb helyen, de semmivel nem érzem azt, hogy a gyárban kevésbé intelligens munkatársaim lettek volna, mint ott, ahol most vagyok.

Az egyik legjobb barátom pedig a mai napig egy gyárban dolgozik, szeret ott, nem is akar eljönni. Ő a legintelligensebb, legolvasottabb ember, akit ismerek. Több külföldi nyelvet is beszél, ért a politikához, a természettudományokhoz. Olyan kulináris tudással rendelkezik, hogy Gordon Ramsay is megirigyelhetné. És mégis "csak egy gyári dolgozó". Nem mellesleg ő jobban is keres a gyárban, mint én az irodában, szóval akkor lenne a hülye, ha onnan eljönne, mert egyesek szerint a gyár az egy "nem normális munkahely".

2021. márc. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"képtelenek elhelyezkedni egy olyan jól fizető, normális munkahelyen, ahol nem bánnak rongyként vele"


Nem mindenkinek ez az életcélja.

2021. márc. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem most te vagy kicsit feleslegesen okoskodó, kérdező.

Én is sokáig munkanélküli voltam, illetve szenvedtem az álláskereséssel, viszont átlagon felüli az intelligenciám. A kettő nem függ össze. Sok okos ismerősöm járt hasonló cipőben.


Szerintem sokszor egy átlagosabb intelligenciájú ember könnyebben elhelyezkedik valahol, nagyobb eséllyel tud beilleszkedni a közegbe és elfogadni a helyzetet.


De persze ne általánosítsunk.

2021. márc. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egyik oka az, amit a 2-es is írt: tele van ország lelki nyomorulttal, akik okoskodással akarják kompenzálni, hogy a gyakorlatban lúzerek.


A másik meg, hogy a magyarok többsége beképzelt és borzasztóan túlbecsülik a képességeit.

Egyébként a 2-es kivételével senki sem válaszolt igazán a kérdésre. Az a kérdés, hogy ellentmondásos-e. Nyilván az. Mert hiába vannak kivételek és hiába próbálunk jó magyar szokás szerint mindent megmagyarázni, ha vki okos, annak előbb-utóbb meg kellene nyilvánulni a gyakorlatban is. A kifejtésben szereplő emberek valószínűleg nem okosak, csak okoskodó prolik, ahogy többség is ebben az országban.

dec. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!