Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik sokáig depresszív állapot...

Akik sokáig depresszív állapotban voltak és kijöttek belőle,azoknak hogy sikerült?

Figyelt kérdés
Lassan 30 leszek és az elmúlt 10 évem nagyjából végig depresszíven telt,kisebb átmeneti megszakításokkal. Lényegében néha már megtörtént, hogy azt hittem, vége a búskomorságnak ,de aztán mindig kiderült, hogy csak illúzió volt. Ezek a periódusok váltották egymást, hogy valamibe belelovaltam magam (legyen az egy tevékenység,egy munkahely, egy közösség vagy egy ember szeretete) és amíg elhitettem magammal, hogy ez jó, addig jól éreztem magam,de amikor szembesült a valósággal,akkor még rosszabb állapotba kerültem. Nem vagyok bipoláris, voltam pszichológusnál és mondta,h ez inkább hangulati ingadozás és feszültség, nem valódi depresszió, mert annak nincsen oka, ezért is írtam,h depresszív állapot,nem pedig depresszió. Ettől még nincs megoldás. Szimplán túl reálisan nézem a világot és mivel az erőteljesen szar, ezért szarul érzem magam, max akkor vagyok jól ideig-óráig, ha átvernek vagy én csapom be saját magam.
2021. márc. 28. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha szenvedsz magadtól és nem vesz komolyan a pszichológus lehet érdemes váltanod szakembert. Én tini koromban voltam depressziós, kiderült, hogy hormonális zavaraim voltak amit kezeltetek és a hangulatom jobb sokkal azóta, azóta nem vagyok depressziós, inkább szorongó. 😢😂


De amúgy azt tudnám mondani, hogy keress egy jó szakembert. Én se foglalkoztam a mentális egészségemmel és fiatalon agyvérzést is kaptam. Azóta felfedeztem az olyen self-help technikákat, mint a rosszakaróim tiltása social médiáról, hogy nem baj, ha néha bekapok egy egyhe nyugtató, és hogy foglalkozok azzal, hogy jobban bírja a stresszt, ez nem szégyen.

2021. márc. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én tudtam a probléma gyökerét vagyis gyökereit, mert több dolog volt, de sok évbe került ez is
2021. márc. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sokat meditáltam és merengtem, gondolkodtam.
2021. márc. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!