Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miértelme annak, hogy elfogadj...

Miértelme annak, hogy elfogadjuk a halált, de nem veszünk róla tudomást, megy szépen a szőnyeg alá, aztán egy "depibe" meg öngyik akarnak lenni, holott igazából csak figyelmet akarnak tudat alatt?

Figyelt kérdés

Miért van ez a kettősség? Azt mutatják nem félnek, akár élni sem akarnak, ehhez képest meg mondhatni rettegnek attól hogy valaminek véglegesen vége.

Akik meg a halálról beszélnek valahogy jobban elfogadóbbak ilyen téren, pedig látszólag ők félnek tőle.


2021. márc. 29. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Én nem szoktam beszélni róla. Nem azért mert félek, hanem mert egyszerűen nem foglalkoztat. Nincsenek depressziós se öngyilkos hajlamaim. Lehet nem az én válaszokra voltál kíváncsi, nem teljesen értettem a kérdést.
2021. márc. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Ismerek olyat, aki mondja hogy nem fél a haláltól, de amikor felhozom, csípőből hárítja! Szerintetek? 😏
2021. márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Miértelme annak, hogy elfogadjuk a halált, de nem veszünk róla tudomást, megy szépen a szőnyeg alá, aztán egy "depibe" meg öngyik akarnak lenni, holott igazából csak figyelmet akarnak tudat alatt?"



Ennek a katyvasznak rohadtul semmi értelme. Mi a szar köze van a két dolognak egymáshoz? :D

2021. márc. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem kerül kilátásba, hogy tényleg meghalj, vagy meghal valaki, addig szerintem a legtöbb ember nem gondolkodik a halálon, nem gondolkozik azon, hogy valamikor én is meg fogok halni, a lényeg, hogy most élek és az odébb van, nem most. De ha komolyan képbe kerül, hogy most akkor tényleg mindennek de mindennek vége az eléggé ilyesztő gondolat, és totál jogos az alapos kiborulás. Ez egy nagyon nehéz és komoly dolog, amit szinte lehetetlen emberi ésszel felérni.

Szerintem az, aki beismeri, hogy fél tőle, már régebb óta gondol rá, rágódik rajta, "kóstolgatja", ha ő találja mgát szemben vele, hogy közeli hozzátartozó meghal, vagy ő maga esetleg olyan komoly betegséget kap el, hogy kilátásba kerül, hogy nem éli túl, őt úgy már nem éri annyira felkészületlenül, mert már gondolkozott rajta, elkezdte "emészteni", hogy a halál az élet része.

Aki meg hirdeti, hogy ő nem fél a haláltól, az álltalában azért van, mert nem is igazán gondol bele, nem is igazán foglalkozik vele, gyakorlatilag ilyen szempontból egy kicsit a mának és holnapnak él, miszerint "sem ma, sem holnap nem fogok meghalni, a többi meg messze van", kvázi amíg nem kerül halál közelébe valami miatt, úgy él, mintha sose halna meg. Ha közeli hozzátartozó meghal, vagy képbe kerül, hogy akár ő is meghalhat, akkor váratlanul éri, mert korábban sose gondolt rá, hogy valamikor ő is meg fog halni, és iszonyatosan "betojik". Kb. olyan leht, mint egy rém, ami előugrik az ágyad alól: aki számít rá, kisebbet ugrik, aki azt se tudta, hogy ott van, nyilván jobban megijed.

2021. márc. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ez az! Mert készülget rá! Barátkozik vele! De még évtizedek távlatából sem könnyű! Még annak sem, aki ezzel foglalkozik! Állítólag az ember legnagyobb megmérettetése a saját halála! Ezt mondják!
2021. márc. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem félek a haláltól, mert egyszer úgyis eljön. Hogy mi van utána, azt nem tudjuk. Láttam anyai nagyapámat haldokolni, már várta a halált, az utolsó hónapja csak szenvedés volt, enni sem tudott egyedül, megnyugvás volt az arcán a temetésen. Persze, ha valaki elveszít valakit, akihez nagyon kötődik, a hiány fáj.
2021. márc. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Személy szerint én sem mondanám hogy félek tőle, azaz ilyen egészséges szinten, bár kisebb koromba mindig paráztam hogy egyszer meg fogok szűnni, aztán 18 éves korom körül barátkoztam meg a gondolattal. Persze nyilvánvaló nem fogok kiugrani az emeletről, meg mérges kígyókat fogdosni, mert az nettó hülyeség lenne, de nem is fogok így félegetni jaj egyszer meghalunk jaj mi lesz, bár ez inkább már halálrettegésnek írnám le, ha jön hát jön, állok elébe, de amíg lehet elkerülöm, nem ez a nem törődöm vele és csak az élvezetnek élek, mert szerintem már valamivel túladagoltam volna magam és nem kérdeznék ilyeneket.
2021. márc. 29. 13:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem maga a halál félelmetes, de vannak olyan módok, ahogyan nem szeretnék meghalni.
2021. márc. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom van a témában, ezért elmondom én hogyan éltem meg. Nem a haláltól félsz, hanem az ismeretlentől. Nem tudod mi lesz, ha lesz a halál után. Attól félsz, hogy fájni fog.


Amikor meg akartam halni, nem az életemet akartam elveszíteni, hanem azt az élethelyzetet, amiben akkor voltam, és önerőből nem tudtam rajta változtatni. Az öngyilkosság menekülés. Ahelyett, hogy küzdenénk vagy már nem bírunk küzdeni. De nem akarunk meghalni, fájdalmat érezni... Változást akarunk, mert elégedetlenek vagyunk az életünkkel.


A másik helyzet az, amikor valaki betegsége miatt annyira nagy fájdalmat érez, hogy inkább a halált választaná. Ekkor sem meghalni akar, a fájdalmat akarja megszüntetni. Ahogyan az előző a lelki fájdalmat akarja eldobni, nem az életét.


Ha nincsen kiút, vagy nem látjuk a kiutat, vagy nincsen célunk, akkor a legegyszerűbbnek az öngyilkosság tűnik. De nem olyan könnyű azt megtenni! Hiszen fájdalmas, bármelyik módszert alkalmazzuk.

2021. márc. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jelenések könyve 21:4."És letöröl szemükről minden könnyet és nem lesz többé halál sem kesergés sem kiáltás sem fájdalom nem lesz többé."
2021. márc. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!