Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Keresek matracot, szőnyget,...

Keresek matracot, szőnyget, megoldás ami teljesen vagy közel teljesen elnyelné a zajt az alattunk lakó felé?

Figyelt kérdés
Adott egy 10 emeletes panel. Az alsó szomszéd 3 hónapja költözött be alánk. Mi 4 éve lakunk itt. Van egy 15 éves lányom. Sokat ugrál, táncol, stb. Eddig semmi gonodom nem volt a szomszédokkal én valamennyire hallom a szomszéd szobában az ugrálást, de nem zavar. A szomszéd meg már kétszer "szólt" (Üvöltött), hogy kus legyen. Szóval most megbeszéltem a gyerekkel hogy este 9 után semmi tánc, de milyen matracot vagy szőnygete tudnák betenni a szobába a gyereknek amin ugrálhatna és a szomszédot se zavarná. a szobában padlószönyegre fektetett laminált van, azon meg sima szőnyeg egyenlőre.

2016. dec. 5. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
15 évesen már ne ugráljon este. De egy matrac valamit felfog. Nagyon idegesítő tud lenni egy állandóan zajongó szomszéd.
2016. dec. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oke 9 után már nem is engedem. De a táncot imádja és gyakorol valami versenyre, ebben azért van ugrálás is. Sajnos este fél 6-ra ér haza 3x egy héten az iskolából. Ez marad neki és én nagyon sajnálom.
2016. dec. 5. 20:40
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Az komoly, heti háromszor este 6-tól 9-ig azt kel, hallgatni, hogy dübörögnek a fejed felett, klassz lehet. Még az is robajlásszerűen hangos, mikor a széket nem emelik hanem a földön tolják, hát még egy ugrabugráló ember.
2016. dec. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Barátom, nem irigyellek. Ettől masszívabb (alap) hangcsillapítást panelban elég nehéz elképzelni. Persze vannak filcek, gumiszőnyegek, tatami, de érdemben a mostanitól nem lesz nagyobb a csillapítása. Milyen sport ez, hogy szőnyegen is tudja csinálni? (Milyen talpú) cipőben van? Milyen felület kell neki: parketta, vagy gumírozott is jó? Mekkora területre van szüksége a mozgáshoz?

Az egyetlen tuti megoldásnak azt tudom javasolni, hogy vannak próbatermek, ahol nyugodtan ugrálhat, senkit nem zavar (Roxy, M10, stb) - kérdés, mi van elérhető közelségben.

2016. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármit leraksz, max. tompítja a dübörgést, de nem nyeli el a zajt. Menj le egyszer az alsó lakásba és hallgasd végig a napi gyakorlást. Utána gondolkodj el, kinek van igaza.
2016. dec. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én nem kételkedem hogy lent nem jó, de a problémát akarom megoldani. A hely szükséglet 2,5x1,5 méter, mezitláb csinálja egy 50 kg lány és mondjuk kb. mint egy aerobik.
2016. dec. 6. 06:13
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
A problémát úgy tudod megoldani,hogy kerestek próbahelyet, ami nem a lakás. Azért javasoltam, hogy menj le és üld végig a több órás ugrálást, táncolást, mert egész más a hanghatás lefelé, mint vízszintesen. Semmivel nem tudod a dübörgést zajtalanítani, ugyanis a falak is vezetik a hangot, azt se felejts el! (nehogy az legyen a vége, hogy itt fogsz panaszkodni amiatt, hogy az alsó szomszéd feljelentett, birtokvédelmet kérve)
2016. dec. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem, de valahogy akkor a szoba teljes födémét le lehet szigetelni. Emberek Norbi meg Réka tornáznak otthon. Tudok 10 emeletest aminek a második emeletén van mozgásstudió kialakítva. Lehet építész kategóriába kellett volna írnom. Köszönöm azért a hozzászólásokat és gondolatokat. Futok még egy-két kört a témában.
2016. dec. 6. 19:24
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolhatod, hogy Norbi és Réka nem panelben laknak :D
2016. dec. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A laminált padló a lehető legrosszabb ötlet volt. Korában panelban laktam, a fölöttem lakó is lamináltat rakott nappaliban a padlószőnyegre, innentől az asszony és a gyerekek cipőjének kopogását hallgattam órákig. Az "ember" csak dübörgött... - gondolom gumitalpúban járt.

Én a padlószőnyegre raktam egy vastagabbat. Az alsó szomszéd sohasem panaszkodott.

2016. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!