Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is az életre...

Szerintetek is az életre kellett volna inkább felkészülni? 29/F

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy általános iskolai osztálytársammal, szerinte okos és értelmes vagyok.

Nos, ez annyiban ki is merül, hogy akkoriban még kitűnő tanuló voltam.

Később hatévfolyamos gimnáziumba jártam a korábbi kiemelkedő tanulmányi eredményeimnek köszönhetően.

Az ottani követelményeket már nem tudtam kitűnőre teljesíteni, bár 11. osztályig nem álltam bukásra semmiből.

12.-ben fizikából rezgett a léc, a legtöbb tárgy görbült, csak történelemből és angolból voltam jobb (4-es,5-ös).

Ezt követően kommunikáció és médiatudomány alapszakra jelentkeztem az egyetemre, mert rádiós/újságíró szerettem volna lenni.

Közben idegösszeomlással kikészültem, a tanulmányaimmal megcsúsztam, 4.5 év után, az abszolutórium megszerzése előtt kirúgtak az egyetemről, megismerkedtem a pszichiátriával, mint páciens.

Így is csak 22-23 évesen kezdtem dolgozni bejelentett munkaviszonyban: irodaházi recepciós, később vevőszolgálati munkatárs voltam.

Mostanság is pszichiáter kezel, munkám 2 éve nincs.

A legtöbb gimnáziumi iskolatársam körülöttem közben már diplomás lett, könnyedén vette az akadályokat, ők már úgy érzem nem fogadnak úgy el, hogy nekem csak egy érettségim van, de az általánosbeli osztályközösség szerint még mindig én vagyok az osztály egyik nagy koponyája.

A melósok többsége azért néz le, mert ugye az ő szintjükhöz képest én nem csinálok semmit.

Az értelmiségieknek pedig nem vagyok elég.

Nehéz ez így.

Valaki valami ötlet, hogy hogyan tovább?

Köszönöm szépen.



2021. márc. 31. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Az hogy az iskolai tanulmányok nem kifejezetten a gyakorlati életre készítenek fel, és a között hogy valakinek a terveit az életben keresztbe húzza valamilyen pszichiátriai betegség, szerintem nincs összefüggés a két dolog között.
2021. márc. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Te komolyan azt hiszed, hogy az általános iskolai teljesítmény számít valamit? :D
2021. márc. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Általános iskolában nem nehéz kitűnőnek lenni, sőt még gimiben sem annyira. Ez csak épp abban az élethelyzetben jelent valamit, később semmit. Szerintem nem az iskola az oka annak, hogy félresiklott az életed, inkább a pszichológiai tényezők.
2021. márc. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

Igen, az életre kellett volna felkészülni

Ez van, gondolom téged is anyád nevelt fel egyedül

Üdv a klubban, nem te vagy egyetlen ne izgulj

2021. márc. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Hát akkor én sajnos valami életképtelen szenilis selejt vagyok, hogy már általános iskola 8.-ban is csak ilyen 3,5-ös átlagot tudtam hozni.
2021. márc. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%
Fiatal vagy még elotted az élet, bármit szeretnél elerheted, csak igazan akarnod kell, erősnek kell lenned. A masik ami visszarant teged az a múlt, rágodsz rajta, elkell engedned. Megkell tanulnod, hogy ne foglalkozz masok véleményével, sz*rd le mit gondolnak és ne ugy elj, hogy masoknak megfelelj, hanem ugy, hogy magadnak felelj meg. Ne azon jarjon az eszed mit nem csinaltal jól, mert visszamenni nem tudsz, hogy javíts rajta. Ellenben elore lépni a jövőt építeni van lehetőséged, kisebb terveket készíts eleinte, mindig teljes erőbedobással dolgozz rajta. Először is ulj le magadban, hogy senki ne tudjon zavarni. Kezd el atgondolni mit szeretnel elérni, ehez miket kell teljesítened, vigyázz ne egy terved legyen hanem tobb is, hiszen gyakran nem ugy sikerülnek a dolgok ahogy tervezzük, ezért mindig keszulj arra, hogy korrigalhass a tervedben ha szukseges,ha valami nem sikerül ne keseredjel, mindig gondolj arra megvan az oka, csak te meg nem látod, arra is figyelj oda, hogy ritkán vissza nem térő lehetőség kerül az utunkba, amikkel elnunk kell. Olyan légy, mint a nadszal ha kell meghajlik, alkalmazkodik, megis nagyon eros tud maradni.
2021. márc. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!