Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is baj, hogy...

Szerintetek is baj, hogy olyannal foglalkozom amihez nincs tehetségem?

Figyelt kérdés
Pár hozzám közel álló ember tudja csak, hogy szabadidőmben zenéket csinálok. Sajnos "botfülű" vagyok, így megkímélek mindenkit, nem osztom meg sehol a kész "műveket", csak a magam szórakoztatására teszem. Nyilván messze nem tökéletes amiket alkotók, de nekem tetszenek, boldoggá tesz. Szerintük viszont csináljak valami hasznosat, amihez értek is, ne ilyen hülyeségekkel foglalkozzak. De most mit csináljak, ha nekem az/azok a dolgok tetszenek, amikhez béna vagyok?
2021. ápr. 2. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel csinálod a zenét?

Az ember csinálhat dolgokat a saját maga örömére is... Ajánlottak ezek az emberek, akik hozzád közel állnak alternativát, hogy mit csinálj?

2021. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

FL Studio

Nem, semmit. Csináljak valami hasznosat vagy olyat amihez értek is. Ez a 2 fó mondat amit hajtogatnak.

2021. ápr. 2. 20:38
 3/8 anonim ***** válasza:
A művészeteknél ez nehezen megválaszolható kérdés. Nem ismerem a zenetörténetet kellő mélységében, de nyilván volt sok olyan zeneszerző, akinek a műveit korukban nem fogadták el. A képzőművészeknél viszont gyakori, hogy extravagánsnak tartott alkotók később világszerte elismertek és méltányoltak lettek (pl. Csontváry).
2021. ápr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
na ilyenkor érzem magam nagyon hálásnak, amiért anyám az első épphogy összefércelt barbie-ruhához úgy állt hozzá tizenéve hogy milyen jó ötleteim vannak és csak így tovább... ma megrendelésre csinálok táncruhákat. mégis, ha nem csinálod, hogy leszel benne jobb? csak csináld ami tetszik neked, a SZABADidőd épp azért szabad, mert nem kell benne megfelelned a főnöködnek/tanárodnak/adóhivatalnak/egyéb kisistenségeknek, hanem azt csinálsz ami boldoggá tesz, akkor is, ha amúgy különben vannak emberek a világban, akik jobbak adott dologban.
2021. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi, én se értem mi a gond. Egyszer elmondták, rendben, de minden adandó alkalommal kezdik újra. Dolgozom, megcsinálok mindent, amit kell.

(4: szerencsés vagy, nekem soha semmit nem engedtek a szüleim mert úgyis elrontom, koszt csinálok, összetöröm stb.)

2021. ápr. 2. 20:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sincsen baj... Nem mindig egyezik az, ami az embernek örömet okoz és az, ami hasznot hajt. Persze, a haszon is bizonyos fokú örömet okoz, de mégis sokan úgy érzik, mindenük megvan, de az életük mégis üres és értelmetlen... Mindenesetre, én azt javasolnám, tarts egyensúlyt; nem biztos, hogy hosszú távon jó az, ha valaki csak azt csinálja, amihez kedve van, és biztos, hogy nem jó az, ha valaki megtagadja önmagát és nem figyel a lelke rezdüléseire...
2021. ápr. 3. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6: köszi. Nem csak ezt csinálom, átlag olyan heti 4-5 óra kb. Mást is csinálok szabadidőmben, pl. futni járok, olvasok.
2021. ápr. 3. 08:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem pont az a baj, hogy sokan úgy gondolkoznak, hogy csak akkor van értelme bármivel foglalkozni, ha az valamiféle hasznot, sikert, elismerést vagy eredményeket hoz. Én szabályosan rosszul vagyok ettől a gondolkodásmódtól és egyszerűen nem tudom megérteni, kifejezetten károsnak is tartom. Szerintem ez már egyfajta teljesítménykényszer és lassan most már másról sem szól az élet csak arról, hogy jól kell teljesíteni, meg kell mutatni mire vagy képes, meg kell valósítani önmagad, érvényesülnöd kell, versenyezned kell, folyamatosan fejlődnöd kell, bizonyítanod kell stb. Legalább a hobbi és a szabadidős tevékenységek maradjanak meg annak, amik. Én azt gondolom, hogy az ilyesminek mint pl. a művészet, sport stb. valahol pont az a lényege, hogy picit ki tudsz szakadni a hétköznapokból, kikapcsolódsz, jól érzed magad, szórakozol, alkotsz a saját örömödre stb., még talán hivatásként vagy verseny szintjén is ez adja meg az alap motivációt. Úgyhogy nekem elegem van abból, hogy sokan így gondolkoznak és csak akkor lehet valamit elismerni, szeretni vagy egyáltalán felvállalni, ha te abban profi és valami isten adta tehetség vagy.

Én például nagyon szeretem a kézműves, kreatív tevékenységeket és gyerekkoromtól kezdve rajzolok és festek, illetve mostanában próbálkozom több mindennel pl. varrás, hímzés, barkácsolás. Régen gondolkoztam rajta, hogy ezzel foglalkozzak, de csak egy hobbi maradt és nem bántam meg. Valami jobban sikerül, valami kevésbé jól sikerül, valamit még gyakorolnom kell, valamit még tanulnom kell stb., de úgy összességében örömet okoz maga a tevékenység és kb. a világból ki tudnék futni, mikor látom másokon a csalódottságot vagy lefitymálják, leszólják a munkámat, mert ők a "szeretek varrni,barkácsolni stb." hallatán rögtön egy saját alkotóteret képzelnek el, ahol megrendelésekre készítek mindenfélét, amiből felépítettem egy saját vállalkozást, ami az én hivatásom és önmegvalósításom, mert én most művész lettem. Vagy felhozhatnám példának azt is, hogy elkezdtem tanulni egy új nyelvet és akkor rögtön jöttek a reakciók, hogy "na és van már nyelvvizsgád?", "mikor mész nyelvvizsgázni?", "de folyékonyan beszéled is? nem a papír ám a lényeg", "na hogyhogy, mik vele a terveid?", "voltál vagy tervezel kiköltözni külföldre? mert igazán csak ott lehet ám megtanulni egy idegen nyelvet", "hát azt meg minek, az annyira nem keresett nyelv, miért nem inkább németet tanulsz?", "tényleg azt gondolod, hogy meg fogod tudni tanulni használható szinten?" stb... én meg ott álltam, hogy baszki elkezdtem tanulni egy nyelvet, mert érdekelt és tetszett, mily meglepő kezdőként még kezdő szinten vagyok és nem értem, hogy mégis miért kellene, hogy nekem legyen vele bármi tervem?!

2021. ápr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!