Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek negatív tulajdonsá...

Szerintetek negatív tulajdonság ha szeretek tervezni?

Figyelt kérdés

Legyen szó pl. arról, hogy megtervezem 1 napomat. Nem olyan részletben hogy 8:00-8:15-ig felkelek, 8:20-ig fogat mosok, stb, hanem előző este összeírom a telefonomba a következő napi teendőket, pl. Bevásárlás, takarítás (azt is elemekre bontom), mosogatás, stb, bármit amit meg kell csinálnom. És nem csak napi teendőket tervezem meg, hanem pl. ha egyetemen beadandót kell csinálni, azt is megtervezem, külön teendő az "anyaggyűjtés", és csak utána jön a felépítés, és ezt gyakran külön napra osztom, mert pszichikailag könnyebb.


Az A terv mellett van hogy B tervet is készítek, ha mondjuk az egyik teendőt nem bírom valami miatt megcsinálni, akkor azt hogyan lehetne másképpen megoldani.


Anyukámmal sokat vitatkozok ezen, mert ő nem tud tervezni, én meg nem tudom elviselni a "majd lesz valahogy" dolgot. És nem is tudom ezt a tulajdonságomat megváltoztatni, mert akkor demotivált lennék, semmi motivációm nem lenne.


Nektek mi a véleményetek? Van itt olyan, aki szintén tervezgetős típus? Hogyan viseli a családtagjaitok?


25/L



2021. ápr. 2. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Alapból se nem rossz, se nem jó. Lehet ezt is hasznosan csinálni vagy túlzásba vinni. Meg a spontán beállítottságú embereket kiborítani vele...
2021. ápr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem jó dolog a tervezés, mert sok felesleges agyalást kivon a képletből, illetve kevésbé leszel hajlamos elfelejteni dolgokat.
2021. ápr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Túlgondolod az egészet. 25Lány..
2021. ápr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem halálra idegesített vele az exem, főleg mivel a tervei háromnegyedéből nem lett semmi.

Én meg utálom az ilyen felesleges időpazarlást, amikor a pillanatot is élvezhetném. Ja igen, spontán beállítottságú vagyok, de erre az élet tanított. Kellenek tervek, de amikor sose jött össze egyik sem, (valami mindig volt ami közbejött), mindig csalódtam és elegem lett. Most csak sodródom az árral és max. felületesen tervezek.

2021. ápr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ezzel baj, de csak ha elfogadod, hogy nem mindenki olyan mint te és nem próbálod meg rájuk erőltetni és hangoztatni, hogy te mennyivel jobban csinálod. Ha neked bevált, akkor szuper, de másnak ne legyen kötelező. Élj és hagyj élni.
2021. ápr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez inkabb kenyszer, Asperger, nem hasznossag a lenyege.
2021. ápr. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
en is spontan vagyok, de a feladataimat csak ugy tudom ellatni, hogyha tudom is hogy mit kell tenni. szerintem ez jo tulajdonsag, csak ne hagyd hogy a listak es a tervek uraljak az eleted
2021. ápr. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Nézd, szerintem akinek van annyi esze, hogy képes és hajlandó is ennyit tervezgetni, meg fogja tudni ítélni, saját maga számára ez negatív vagy pozitív hozammal jár-e (szármázik-e ebből hasznod; nem-e lenne jobb másba fektetni ezt az energiát)...
2021. ápr. 3. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem gáz, de számíts az állandó újratervezésre, és idegileg is bírni kell, hogy nem megy minden úgy, ahogyan.
2021. ápr. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Én is tervező típus vagyok, de ezzel is túlzásba lehet esni.

Néha én is készítek B tervet is, bár én a szokásos hétköznapokra nem igazán tervezek, de ha megyek valahova stb mindig. És bárki bármit mondjon, hidd el, ez jó dolog.

Vannak spontán emberek, akiket a világból ki lehetne kergetni ezzel, de ez van, engem már nem érdekel, vagy elfogadnak így, vagy nem tartok igényt a társaságukra.

Próbáltam már egyébként, de nem jött be.

Egyszer megbeszéltük egy haverral, hogy lazulunk kicsit, kaja, pia, film stb. És ne tervezzek, majd lesz valahogy, meglátom milyen jó lesz. Aha, ebből az lett, hogy átmentem: fuu, a hűtő üres. Ok, bolt: mi is kell? Otthon: hogy is kell? Filmkeresgéléssel is legalább 1 óra elment, mire találtunk valami nézhetőt. 2-3 óra elment a semmire.

Mit mondjak, nem élveztem túlságosan a helyzetet.

Nem hiszem, hogy olyan nagy tervezés és gond lett volna ha előre lebeszéljük, hogy mi lesz a kaja/film.

Ja, egyszer ugyanez a haver hívott fel fél úton kb, hogy nézzem már meg hol van itt és itt buszmegálló, mert ő csak úgy elindult, nem nézett térképet. (Akkoriban még nem volt majd. mindenkinek okostelefon + mobilinternet)

2021. ápr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!