Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiben van sváb vér az,hogy...

Akiben van sváb vér az,hogy jön ki az eredeti magyarokkal?

Figyelt kérdés
Vannak ilyen sztereotípiáim,hogy kicsit hidegebbek,spórolósabbak,fegyelmezettebbek az átlag magyarnál.Ilyen hasonlóakra gondolok,egyéb tapasztalatokra stb...
2021. ápr. 4. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyolc dédszülőm között volt két sváb, egy szlovák, egy osztrák és négy magyar. Nem hiszem, hogy a felmenőim nemzeti hovatartozása határozná meg az emberi kapcsolataimat. A feleségem felmenői között három román, egy szerb két magyar egy sváb és egy bosnyák volt. A gyerekeim Budapesten születtek. Érdekes, hogy mindannyian beszélünk valamilyen szinten németül. Inkább érzem magam svábnak, mint magyarnak.

A barátaim között rengeteg magyar van.

2021. ápr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak ilyen sztereotípiáim,hogy kicsit hidegebbek, spórolósabbak, fegyelmezettebbek az átlag magyarnál."


Na ezért veszélyesek a sztereotípiák!

A férjem echte sváb és mindezek ellenkezője igaz rá.

Hidegnek egyáltalán nem hideg, hatalmas szíve van és ha beszélget valakivel aki megosztja vele a gondját, az első gondolata, hogy hogyan lehetne rajta segíteni. Imádja az állatokat, minden kóbor szerencsétlent hazahord, ha kell gyógyíttatja és lelkiismeretes gazdit szerez nekik, bármi áron.

A spórolás végképp nem az erénye, gyakorlatilag a pénz neki csak egy papírfecni, amit beválthat neki tetsző dolgokra.

Fegyelmezett e?

Igen is meg nem is.

A munkahelyét, munkáját nagyon komolyan veszi, lelkiismeretesen végzi, sokszor a hülyeségig kihasználtatva magát.

Ellenben a magánéletben már nem ilyen "feszes", simán lerázza magáról, amihez nincs kedve.


Ő egy ilyen sváb és biztos van még ezerféle másmilyen sváb is, ezért hiba az általánosítás.

2021. ápr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon van "eredeti magyar", mivel mindannyian keverékek vagyunk már. Maguk a svábok is keverékek, én például negyedrészt sváb vagyok, a vezetéknevem ősmagyar nemesi, de van bennem horvát stb is.
2021. ápr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Valóban nincs ma már valódi magyar, a mai magyaroknál csoda ha valaki 15%-ban magyar...

Sváboknál előfordul a nagyon magas százalék germán dns mivel nem nagyon keveredtek főleg a full sváb falvakban de valóban ritka a színtiszta német de akad olyan😄


Visszatérve a kérdésre:

Én félig sváb vagyok, nem igazán vagyok spórolós(sőt😂),hidegnek eléggé az vagyok illetve viszonylag fegyelmezett is vagyok... De ne általánosíts mert nem mind ilyen ismerek párat aki nem ilyen hanem elég harsány stb nem az a tipikus német belsőleg...

2021. ápr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Vagyis hát a "hidegséget" úgy értettem, hogy kicsit nehezen nyílok mások felé(utolsó vagyok)
2021. jún. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!