Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék műveltebb?

Hogyan lehetnék műveltebb?

Figyelt kérdés

Miben fejleszthetném magam? Mik azok az alapok amik szerintetek hozzátartoznak egy művelt/értelmiségi emberhez? Kit tituláltok annak?


Hány nyelven beszéljek? Milyen hangszeren játszak? stb.

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. ápr. 5. 15:16
 1/7 anonim válasza:
27%
Én pl nagyon sok verset olvasok, József Attila, Háy János, Ady....stb. Sztem fontos ismerni a műveiket
2021. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

1

És műveltnek gondolod magad emiatt?

2021. ápr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
amikkel érdemes tisztában lenned nagyvonalakban: természettörténet, társadalomtörténet, vallástörténet, filozófiatörténet, művészettörténet, irodalomtörténet, tudománytörténet, technikatörténet, ezeken belül irányzatok, paradigmák, módszertani megközelítések + jelenkori trendek + jövőkutatás, jövővíziók
2021. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

3

És miért csak a történetükkel kellene tisztában lennie? Ez így nagy baromság.

2021. ápr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4

az a "nagy baromság", hogy azt gondolod, hogy szerintem csak a történetükkel érdemes tisztában lenni - én ilyet se nem írtam, se nem gondoltam.

2021. ápr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem: válassz egy olyan területet magadnak, ami ténylegesen érdekel, és mélyedj el abban. Még mindig jobb, mint ismerni pl.: a Bibliát, de tök nem úgy élni, ahogyan az tanít.
2021. ápr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
2021-ben? A műveltség nem valami elrugaszkodott dolog, hanem a mindennapi élethez szükséges dolgok ismerete. Tehát: Nem kell négy nyelven tudni, de ha nem beszélsz folyékonyan angolul akkor elég nehéz tájékozódni, manapság mindenhez kell. A kütyük, alkalmazások ismerete. Nem kell programozónak lenni, de jelentősen megkönnyíti az életedet, ha képben vagy. Politika iránti érdeklődés, még akkor is, ha apolitikus alkat vagy. Ugyanis a politika közvetetten, vagy közvetlenül befolyásolja az életedet. Tehát ha beszélgetek valakivel és azt mondja, hogy nem érdekli a politika, azt hülyének nézem. Nem kell, hogy egyik vagy másik oldalra állj, de legyél képben a hazai és a nemzetközi történésekkel is. Fesztiváldíjas filmek és olyan kiállítások, színházi előadások ismerete, amiknek nagy a visszhangja stb. Lehetne még sorolni, de nálam alapvetően ezek jelentik a műveltséget.
2021. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!