Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Örülnétek, ha kifejlesztenének...

Örülnétek, ha kifejlesztenének egy vakcinát a NEGATÍV érzések ellen ? Beadnád magadnak ?

Figyelt kérdés
Na annak lenne értelme. A harag, szomorúság, bűntudat, félelem, rosszindulat, gonoszság stb... ki lenne ezzel mind iktatva, viszont a pozitív érzések, mint boldogság, hála, magabiztosság, jószívűség megmaradna.

2021. ápr. 5. 17:23
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
19: Gonosz ember az, aki tudatosan és aljas szándékkal árt a másiknak, vagy megkárosítja.
2021. ápr. 5. 18:18
 22/30 A kérdező kommentje:
Azt hiszem ebben megegyezhetünk.
2021. ápr. 5. 18:20
 23/30 A kérdező kommentje:

Gondoljunk abba bele, hogy a felesleges gyűlölködés, rosszindulat, bűntudat nélkül mennyire előrébb tartana az emberiség.


Ha nem létezne konkrétan gonoszság. Senki soha nem sértené meg a másikat, soha nem ítélkeznénk a másik felett és tényleges testvérei lennénk egymásnak.

2021. ápr. 5. 18:23
 24/30 A kérdező kommentje:
Én igennel szavaznék természetesen és az elsők között adatnám be, ha lenne ilyen vakcina.
2021. ápr. 5. 18:24
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, de kis aranyos vagy, emellett sajnos naiv is. :)


Igen, ez a gonoszság definíciója, de állítanád, hogy ennek nincs alapja? Írtam az evolúcióval kapcsolatosan, amelyet eléggé le is pontoztak, de valószínűleg az én hibám miatt - nem fejtettem ki.

A 'gonoszság' matematikailag megalapozott természetes tulajdonságunk. A törzsfejlődés két legfontosabb szempontja a reprodukció, illetve azon a bizonyos ranglétrán való feljebbjutás. Sokan nem tudják, esetleg nem akarják beismerni, hogy a mai ember az erőszakos jelleme miatt létező faj. Említettem a matematikát is: vegyünk példának egy virtuális fajt, amelynél két külön tulajdonság van, az egyik az agresszió, a másik a 'konfliktuskerülés'. Az előbbi elveszi az utóbbi ételét, illetve párját, akivel szaporodni tud, majd az agresszív megöli a konfliktuskerülőt. Melyik egyednek van nagyobb esélye a szaporodásra? Egyértelmű a válasz. Ez az egyszerű szimuláció lefuttatható, matematikailag bebizonyítható, hogy a társadalmilag elítélt gonoszság az ember alapvető tulajdonsága, jellemvonása.


Ha ez megszűnne létezni, az ember nem taposna el másokat, ami az üzleti világban alapvető, így hosszabb távon leállna a gazdaság is. Megszűnne a versengés, ami a motivációnk alapját adná.


Egyébként van olyan genetikai rendellenesség, amelynél a beteg szinte egyáltalán nem érez negatív érzelmeket. Nem csoda, hogy képtelenek a normális életre.

2021. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
81%
Szóval a kis elméleted nagyon szép és jó, de nagyon könnyen elbukna. Összefoglalva: a legnagyobb hiba, hogy gonoszságnak könyveljük el az ösztönös, természetes tulajdonságainkat. Nem véletlenül léteznek ilyen jellemvonásaink, ezeknek hasznuk van.
2021. ápr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
41%
Köszi, de én inkább nem lennék a te testvéred.
2021. ápr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
27: Képletesen értettem... Testvériesség... Az nem ugyanaz, mint a testvér.
2021. ápr. 5. 18:50
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem adatnám be. Én szeretem néha rosszul érezni magam. Pl meggyászolni a szeretteimet. Megkönnyezni egy könyvet/filmet.

Igenis hozzátartozik. Szeretem megélni a rossz érzéseket is. A düh inspiráló lehet. Pl mérgemben lefutok egy maratont. A "már csak azért is" dac érzése motiváló.

És a többinek is mind-mind megvan a jelentősége, és én mindet szeretem megélni.

A csalódást, az aggódást, mindent.


Egyébként szerintem is borzalmas ötlet, pl életösztönökkel mi van?

Ezen kívül baromi unalmas lenne az élet.

2021. ápr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
29: Én ha tudnám, az összes rossz, negatív érzést gyökeresen kiirtanám magamból, porig égetnék magamban minden rossz érzést, gondolatot. De ehhez egy megdolgozott énállapot kell.
2021. ápr. 5. 19:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!