Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Előfordul, hogy előre végigpró...

Előfordul, hogy előre végigpróbálod mit fogsz mondani egy telefonbeszélgetésben? Miért?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 6. 01:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

időnként előfordul.

a fő témákat fel szoktam írni papírra egymás alá, aztán ezt építem bele a beszélgetésbe.

értelem szerűen azért, hogy ne felejtsem el.

2021. ápr. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Azért, hogy összeszedetten, értendően tudjam elmondani, amit szeretnék.
2021. ápr. 6. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Nem.. mert tudok beszelni
2021. ápr. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Én is tudok beszélni, de hivatalos hívás esetén igyekszem rövid és lényegretörő lenni, ehhez jó előre végiggondolni, hogy mi mindent szeretnék elmondani. Vagy akár egy kaja rendelés előtt is végiggondolom, hogy pl. elmondom, hogy pontosan mit kérek, hová kérem, hogyan fizetek, megkérdezem, hogy kb. mikor ér ide. Ha nem gondolnám végig előre, akkor is ugyanezeket beszélnénk meg, de így rövidebb és összeszedettebb tudok lenni, aminek szerintem az étteremben is örülnek. És ez bármilyen hivatalos hívásnál is így van.
2021. ápr. 6. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Ez egy tipikus "Difficult conversation" esetén előfordul.
2021. ápr. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Szoktam régen ilyet tenni, de nem feltétlen jött be, mert nem számíthatok előre, hogy a másik fél mit fog kérdezni.
2021. ápr. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Igen, rendszeresen, mert izgulós vagyok és rühellek telefonálni. Előre el kell próbálnom, hogy mit és hogyan fogok mondnai, hogy ne felejtsem el.
2021. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Le is írom.
2021. ápr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem, mert keplekeny ugyis, ahol masik ember is van. En sokkal jobban rogtonzok, szerintem az csak kizokkentene, ha eltero iranyt venne a beszelgetes.
2021. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Hivatalos, "fontos" hívásoknál mindig megtervezem mit szeretnék mondani, hogy biztosan érthető legyek és ne nyújtsam el a hívás idejét. Például, amikor egyetemen az ügyintézőmmel beszélek, le is írom a legfontosabbak, hogy biztosan ne hagyjak ki semmit sem és ne raboljam az idejét. De ételrendelésnél is mindig leírom, hogy mit is szeretnék, hogy ezzel is gyorsítsam a dolgot.
2021. ápr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!